Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » INSIGNIA 4X4 V6 TURBO 2009....

Slapec19 kérdése:

INSIGNIA 4X4 V6 TURBO 2009. Elinduláskor, hátulról erősebb rázkodás és dübörgő hangont hallok. Ha nagyobb a tempó, nincs ilyen gond, csak ha gázt adok. Kerék meg van húzva, fékeket is néztem, rendben voltak. A hátsó kardán környékére gyanakszom?

Figyelt kérdés
Tudom, szerelőhöz kell vinni, de kötelező karanténba vagyok No-ba, pedig van Negativ tesztem, de itt mégis ez van. Viszont a garázsba lemehetek és szeretném megnézni, hogy mi a helyzet. Félreértés ne essék, nem vagyok hülye annyirra az autószereléshez, de ha valaki találkozott ilyen típusú 4x4 hajtású Insigniával vagy hasonló rendszerrel rendelkező autóval, aminek hasonló problémája volt, annak szivesen meghallgatnám a véleményét. A válaszokat előre is köszönöm

#4x4 #Insignia #Hátsó kardán
2021. jan. 21. 02:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A hátsó kipufogó dob tartófüle szakadt le és beleér a dob a kaszniba.
2021. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sajnos nem tudtam megnézni jobban csak felületesen. Mind a két dob a helyén van, a gumitartó bakok épek. Csak gázadásra csinálja, ha tartom a sebességet vagy motorfékkel megy vagy üresbe gurulok akkor nincs semmilyen dübörgő hangja vagy rázkódás a kocsi hátuljánál. Csak ha valamilyen szinten gázt adok. Még soha nem találkoztam ilyen problémával. A difire gondoltam, hogy ott kotlott meg valami, de ez csak találgatás. Pár nap múlva lesz lehetőségem jobban alánézni, ha nem látom a hiba forrását, megyek szerelőhöz.
2021. jan. 26. 03:54
 3/4 A kérdező kommentje:
Közben a bal hátsó féltengely ki lett cserélve, a jobb nem. A probléma félig megszünt, mármint hangra, fele olyan intenzitással és fele olyan katogó hangal bír mint korábban. Kollegám cserélte ki aki ért hozzá elvileg. A problémáról beszámoltam neki, rendeli a jobb oldalit is. Remélem azzal már 100-as lesz. Ettől függetlenül még várom az okossádokat.
2021. febr. 10. 19:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Negyedi generációs haldex kuplung van a hátsó difi elött, egyszerűen olajat kellett benne cserélni szűrővel (amit 30ezrenként kell) és a hiba megszünt. Kicseréltettem benne minden s.za.t. aztán egy angol oldalon találtam rá a problémára és saját kezüleg orvosoltam. Nem kicsi meló kb 2 óra.
2023. jún. 6. 03:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!