Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy opel astra h 1.9 cdti...

Van egy opel astra h 1.9 cdti autóm vásárlás után 1 nappal megadta magát a váltó szétrepedt ha jól tudom a bowdenes fém résznél mitől?

Figyelt kérdés
150le a kocsi, (dízel) 5-ben megyek vele 120 környékén (6 sebességes) és váltottam volna üresben hallottam egy tompa amolyan ütődő hangot és már csak "fityegett" a váltókar, kiderült h 5-ben ragadt és nem lehet kiszedni mert megrepedt valami így teljes váltó csere, a kérdés az lenne hogy mitől? esetleg rossz olaj? vagy kuplung már kopott volt és nem jól illeszkedett? a valtó előre és hátra ment de oldalra már nem. z19dth motorkód. Előre is köszönöm a válaszokat

2021. jan. 21. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ezt érdemesebb lenne azzal megkonzultálnod, akitől vetted, illetve egy szerelővel.
2021. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
M32-es váltó... Típushiba, hogy gallyara megy. Bár inkább a csapágyak szokták megadni benne magukat. Gondolom nem véletlenül akartak tőle megszabadulni és adták el. Keress egy bontottat, vagy teljes felújítás és jó darabig nem lesz vele baj!
2021. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Slapec19 ***** válasza:
Szia. Apáméknak van ilyen autójuk. Nekik tavaly nyár közepén adta meg magát. Előzmény annyi volt, hogy főleg 5.-ben gázadásra búgó hangot hallottak, de egyébként gázadáskor és elvételkor a váltókar előre-hátra mozgott. Csapágyas volt, ki is ütötte magát a váltóból, amikor félre állt, onnan még saját lábán elment a legközelebbi benzinkútra (autópályán mentek). Bontóból 120 Eft-ért sikerült egy jót kifognia a szerelőjüknek.
2021. jan. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1# válaszoló Igen vissza is akartam vinni de egyébként ha nem megy bele az eladó hogy vissza veszi ilyenkor csak polgári per lehetséges(rendőrség mondta) persze valószínűleg a rejtett hiba miatt biztosan megnyerném de sok idő és pénz így maradt az autó.
2021. jan. 22. 15:34
 5/8 A kérdező kommentje:
2# válaszoló igen vettem egy bontottat remélem beválik :)
2021. jan. 22. 15:36
 6/8 A kérdező kommentje:
3# válaszoló Sajnos nekem mindenféle előzetes dolog nélkül történt én most 100 ezerért szereztem, azóta nem volt gond a tiétekkel?
2021. jan. 22. 15:37
 7/8 Slapec19 ***** válasza:
Nem volt gond. Azóta kb 9-10 ezret mentek vele és úgy működik mintha vadonat új lenne a váltoja. Azt hozzá kell tennem, hogy apámék gépébe van 260 ezer km és a "rossz váltóval" mentek így kb 20 ezret, mikor megadta magát. Sok sikert az új váltóhoz.
2021. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na ezt örömmel hallom. Továbbra is gondmentes utat nektek és köszi szépen.
2021. jan. 22. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!