Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A2 vásárlásánál mire...

Audi A2 vásárlásánál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Mivel kívülről konkrétan semmit nem látni, max. fényezési hibák, húzások ilyesmi. Rozsdásodás nyomait nem kell keresni, ez legalább könnyebbség.


Viszont, egyéb dolgokra mire kell ügyelni, mit nézzek meg, próbavezetés során és előtt? Ha nem akarom ide vinni, oda vinni szerelőhöz, teszem azt 400km-re lévő autó esetén?


Magánszemély nem biztos nagyon örülne neki, kereskedők általában engedékenyebbek, szerelővel átnézetés esetén.


De ha viszek is ismerőst. Nincs akna, hogy nézek alá?


Érdekelnének ilyen tippek, trükkök. Nem csak ennél a modellnél, más esetén is.


Köszönöm!


2021. jan. 21. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezeknek a nagyon átnézzük az autót dolgoknak én nem látom nagy értelmét, pedig vásároltunk már pár tucat autót ismerősökkel, magamnak, stb. Audi A2-nél elsősorban azt tudom javasolni, nézd meg hogy kell leszedni (!) a motorháztetőt, mert már ez egy komoly kihívás, ez nem vicc. Azért a motorra rá kell nézni. Alapvetően ez egy nagyon jó autó, nem nagyon lehet vele nagy gond.
2021. jan. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt már néztem hogy kell leszedni, elég érdekes megoldás :)
2021. jan. 22. 06:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Még egy tipp: ne legyen horpadás, meg semmilyen apró sérülés sem az autón, mert amit egy hagyományos autón észre sem veszünk, mert 20-ból megjavítjuk, itt komoly problémát jelenthet az alu kasztni miatt. Én az 1.4 benzinmotorral javasolnám az autót.
2021. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, 1.4 benzinnel néztem, mást nem is. Nem teljesen értem hogy miért probléma az alukaszni amúgy.


Vannak bontott elemek, igaz eltérő színekben pompáznak a neten az eladó darabok, de pl. egy első sárvédő ív is hegesztve van?


Nem vagyok szerelő, ehhez nem nagyon értek.

2021. jan. 22. 11:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen a szerelése, de az átlag kasztnis nem ért hozzá, szerszáma sincs az aluhoz.
2021. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyedül a kaszni miatt félnek tőle ennyire az emberek? Az tény hogy ritka, de nem is nagyon kelendő, eddig felénk kétszer ha láttam...


Az Opel Signumot is vették az emberek, pedig az is négy személyes alapvetően, az ötödik kakasülő - már ha van - nem nevezhető annak...


Pedig elvileg elég tágas és pakolható, a C3-hoz képest még talán nagyobb is a csomagtartó, úgy hogy a C3-ban hátul nem is férek el csak ha elöl alacsonyabb ül és előrehúzza az ülést. És az Audi még rövidebb is, a tengelytáv is...

2021. jan. 25. 13:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nem olyan ritka, felénk elég sok van, és sokat most hoztak be az utóbbi években, felfedezték az emberek. Ami a fő gond volt, hogy elég ufó forma, sokan csúnyának tartják, főleg Audi mércével. Meg alapból nem gyártottak túl sokat, nem létezik belőle akkora darabszám, mint mondjuk a vele egyidős A4-ből. Újonnan meg rettentő drága volt, plusz a forma, emiatt nem gyártottak sokat.
2021. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!