Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere, hol?

Olajcsere, hol?

Figyelt kérdés

Kijelzi az autóm, hogy olajcsere szükséges. A márkaszervizbe nem vinném, mert ott mindig kamatyolnak valamit, és tuti elromlik utána az autó 3 héten belül.

Viszont van egy bácsika, akihez évek óta járunk, autószerelő, és őbenne jobban megbízom.

Ha nem viszem szakszervizbe akkor elveszik a garancia? Melyikkel járok jobban? Gondolom márkaszervizbe drágább. És még valami. Milyen olajat vegyek és hol?


2021. jan. 21. 13:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az autód típusához, a benne levő motorhoz való olajat kell venni. Kell még olajszűrő is, és a leeresztő csavarhoz tömítés is. Autós boltban lehet venni mindkettőt.

Mikor volt az előző olajcsere?

Márkaszervíz drága mindig.

A garancia passz.

2021. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

ha sima kézi váltós akkor két választásod van azaz három

1. felemeled csápos emelővel

2. alá mész aknán

3. krokodillal felemeled de a teknő nem vizszintes ezt zárjuk is ki


kiengeded a csavart leereszted 20 perc levszed a szűrőt, felrakod az ujat beöntöd az olajat ennyi.

2021. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Sógorom magának csinálja, nem bukta a garanciát, de előtte telefonon egyeztetett a szalonnal. Te is egyeztessél velük.
2021. jan. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Garanciális még autó?


Általában garancia esetén időnként kötelező átvizsgálás esedékes, ami általában egybeesik a javasolt olajcserével.

2021. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nő vagyok úgyhogy nem tudok mit kezdeni a helyzettel.

Nem volt olajcsere rajta. Ez lenne az első. Nem gond ugye ha nem viszem márkaszervizbe?

2021. jan. 21. 15:27
 6/20 anonim ***** válasza:
Mennyi idős az autó, hány kilométerrel?
2021. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem értesz hozzá, akkor márkaszerviz. Honnan szeded ezt a marhaságot, hogy ott hozzányúlnak és 3 hét után nem megy az autó?! Nincs ilyen. Én mindent márkaszervizben csináltatok, tökéletes állapotban van az autóm. Azért vannak ott azok az emberek, hogy rendben tartsák az autóm, ha fizetek nekik. Ilyen egyszerű. A kenyeret sem itthon csinálom magamnak meg a tehenet se én fejem. Arról nem is beszélve, hogy hogyha jelez a dzsinn lámpa, akkor már régen késő és már most károsodik a motor. Illetve nagyon remélem, hogy az autó nem idősebb 1 évnél, ha ez lesz az első olajcseréje. Lényeg a lényeg, vidd szervizbe, ha nem értesz hozzá, márpedig nem értesz hozzá, úgyhogy ha jót akarsz magadnak, akkor szerviz.
2021. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik el a garancia ha máshová viszed, de van olyan márka, aki ezt csak peres úton hajlandó elismerni. A per során bizonyítanod kell majd, hogy az olajcsere szakszerűen, az adott típusra vonatkozó előírások betartásával történt.
2021. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
Ne higgyünk már el mindent, amit valami idiótától hallottunk a facebook-on. Miért rontanák el az autódat márkaszervizben? Nincs jobb és erősebb marketing a pozitív felhasználói véleményről, amit aztán tovább ad az ismerőseinek és szájról-szájra terjed a jó megítélés. Sem a gyártónak, sem a márkaszerviznek nem érdeke, hogy átverjen téged. Eleve garanciás autóról beszélünk, szóval ha elrontanak valamit, akkor azt ingyen javítják. Mi a fenéért csinálnának maguknak ingyen munkát? Kicsit gondolkodjunk már, ne pedig eszetlenül hallgassunk az idiótákra.
2021. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... én egy szinte új, garanciális autót sokkal szívesebben vinnék márkaszervizbe, mint valami bácsikához a garázssorra, de te tudod...

Márkaszervizbe is járok, épp jövő hétre jelentkeztem be a 3. éves szervizre. Én még nem vettem észre, hogy "kamatyolnának". Ha valahol "kamatyolós" tapasztalatod volt, akár többször is, akkor ne oda járj! Nem tudom milyen márkáról van szó, de feltételezem nem egyetlen márkaszervize van az országban.

2021. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!