Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehéz megtanulni vezetni...

Nehéz megtanulni vezetni nulla tapasztalattal vagy érdeklődéssel?

Figyelt kérdés
Mennyire bonyolult autót vezetni tanulni? Régóta szeretnék vezetni, csak eléggé félek pár dologtól. Félek attól, hogy halálos baleset áldozata leszek ha épp kocsit vezetek és valami barom miatt történik mindez, vagy én okozok durva akár halálos balesetet másoknak, elütök egy gyalogost, vannak ezek akik direkt a kocsi elé ugranak mintha a kocsis gázolta volna el őket, hogy nekik legyen pénzük azt hiszem. Pedig az álmom egy aranyos kisméretű autó, tudjátok ez a 2 személyes és én vezetem teljes biztonságban, odafigyelve. De ezek a félelmek miatt sosem mertem eddig tovább haladni. Eddig életemben talán kiskoromban "vezettem" keresztanyám ölében, de akkor is kicsit nehéz volt főleg a kanyar, meg valami autós oktatás volt valahol általános iskolával de ez mintha egy lázálom lett volna. Mennyit kell bemagolni úgy összesen? Hány lecke után lehet élesben vezetni? Nem mostanában tervezem, csak úgy érdeklődnék.

2021. jan. 22. 00:59
1 2
 1/14 anonim válasza:
77%

Hát amit leírtál az alapján neked elég necces az autóvezetés.

A nulla tapasztalat nem gond, de ha nincs érdeklődés akkor ne állj neki.

A közlekedés egyik alapelve a kölcsönös bizalom. Minden vezető ismeri a szabályokat és adott határig feltételezem, hogy be is tartja.

Mire is gondolok. Ha minden szemben jövő kocsinál attól rettegek hogy mi lesz ha átjön az én sávomba akkor nem szabad autót vezetni. De te is tudod, sajnos Magyarországon van elég sok barom az úton. Ezekből lesznek a frontális ütközések amikor ezt az egyszerű szabályt sem képes valaki betartani. Ezzel sajnos együtt kell élni, nem lehet a bmw-ket kitiltani az utakról.


Először elméleti tanfolyamon kell részt venned, ahol megtanulod a kresz és az autó műszaki ismeretek alapjait. Ha levizsgáztál elkezdhetsz vezetni. Legalább 30 órát kell oktatóval vezetned mielőtt megpróbálod a forgalmi vizsgát. Persze ha úgy érzed vehetsz több órát is. Sok függ a gyakorlati oktatótól. Először elzárt rutinpályán tanulsz ahol megtanulsz elindulni megállni, tolatni parkolni. Utána lehet menni a forgalomba.

2021. jan. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
88%
MINDENT nehéz megtanulni, ha hiányzk az érdeklődés. A vonzalom a kulcs abban, mit mennyire könnyű megtanulni. A több tényező ehhez képest részletkérdés.
2021. jan. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

A nulla tapasztalat nem gond, azért van az oktató, hogy megtanítsa az alapokat.

A nulla érdeklődés már gond, bár annak ellent mond a leírás, szeretnél megtanulni vezetni.

A félelmeken túl kell lépni, az nem gond, ha átérzed, hogy a vezetés felelősséggel is jár, de rettegve nem lehet, ha minden szemben jövő autótól félsz, felteszem a kérdést: amikor utasként ülsz egy autóban, nem félsz?


A jármű vezetést nem lehet bemagolni, csak begyakorolni lehet az alapjait, és a KRESZ-t is inkább tanulni érdemes, nem bemagolni.

2021. jan. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Érdeklődésem van vezetés iránt csak korábban nem volt így értettem :D...
2021. jan. 22. 09:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem számít, hogy korábban mi volt.

Ha nincs egészségügyi akadálya és érdekel a dolog, akkor meg tudod csinálni.

A megalapozatlan félelmeket meg el kell engedned, nagyon kicsi az esélye, hogy halálos baleset részese legyél, főleg hogyha defenzíven, a szabályokat betartva vezetsz.

2021. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5.Köszii :)

egészségügyi természetesen nincs, csak ráparázok dolgokra, mint a fentebb említettek. Amúgy ha megvan a jogosítvány amit nem tudom pont melyik lenne megfelelő nekem, utána akár lehet is autót vásárolni? mi alapján vásárol valaki autót?

2021. jan. 22. 17:25
 7/14 A kérdező kommentje:
Magyarországon amúgy mennyire elterjedtek ezek a "insurance scam fraud" emberkék vagy hogy hívják őket magyarul, mert csak angolul vágom őket :D..akik direkt eléugranak jövő autóknak, még ha lassan mennek is csak hogy valahogy pénzt csaljanak ki belőlük? Mondjuk erre lehet ilyen dashkamerát felszerelni nem? azok rögzitenek mindent és ettől meg általában videókon megrémülnek ha meglátják :D..tudom butaságoktól parázok de inkább érdeklődök még csak :)
2021. jan. 22. 17:32
 8/14 A kérdező kommentje:
mármint budapesten :)
2021. jan. 22. 17:32
 9/14 anonim válasza:
Figyelj ha valaki ki is ugrik elèd ès te elütöd úgy hogy közben teljesen szabályosan közlekedtèl akkor nyilván nem a te hibád így nem lesz belőle gondod,ha meg a te figyelmetlenségedből lesz elcsapva akkor meg nyilván elővesznek.De egyébként èn is ilyen voltam mint te,de mára már egyáltalán nem vagyok megilyedve semmitől.Volt pár lehetőségem hogy összetörjem magam de valahogy mindig megúsztam.Meg ha normálisan közlekedsz nem lesz semmi bajod.
2021. jan. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen csalás nálunk. Ettől függetlenül érdemes menetrögzítő kamerát használni, vitás esetekben jól jöhet.
2021. jan. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!