Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben nyilvánul az meg,hogy...

Miben nyilvánul az meg,hogy az olcsó régi kis autókat nem nézik semmibe bizonyos autósok a forgalomban?

Figyelt kérdés
Igaz ez? Én nem vezetek azért kérdem,de hallottam már többször is hogy pl. a régi suzukisokat lenézik. Nem engedik el ha elsőbbsége van vagy hogy néz ez ki? Milyen fajta kocsikat néznek még le? Elég szomorú amúgy hogy ilyesmi létezik, kik csinálják ezt, csak sittes alakok BMW terepjáróval, vagy ennél gyakoribb és mások is? Várok mindenféle személyes tapasztalatot a témában!

2021. jan. 22. 20:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy nem arra az esetre gondolok hogy a 100 éves öregember tötymörög hanem normális közlekedőkre.
2021. jan. 22. 20:03
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Többnyire semmiben. Pár régiprémiumautós próbál csak túlkompenzálni valami mérethiányt, nem tudják elviselni, ha ilyen autó megy előttük, különösen ha S-betűs...
2021. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Igazából a siető prémium autókon kívül mást nem nagyon zavar..



Személy szerint pont nem érdekel hogy egy új BMW, Corsa megy előttem. Vagy éppen 70el döcög mert telefonál, ledudálom ha nem tartja be a kreszt és veszélyeztet.


De az nem zavar ha a régi Swift 70 el megy előttem, mert a tulajdonos örül hogy ez is van neki. Nem tudhatjuk milyen körülmény közt él épp (munka nélkül, rokkant)

2021. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy piros Thaliám (tipikusan nyomoroncnak nézett kisautó, pedig imádom), van 1310es Dacia és van Audi A6 C7 is, ezeket felváltva használom rendszeresen. Az Audi nyilván nagyon mutatós, azt tényleg észrevettem, hogy sok kisautós előttem az árokba akar hajtani, annyira húzódik előlem, mert felnek az Auditól, pedig 80 méteres távolságot tartok.. De leszorítani nem akar senki a Thaliával sem, egyáltalán nem tapasztalom. Elsőbbséget is megkapom mindenütt (vagy nem, de az Audival is előfordul, hogy figyelmetlenségből elémvágnak). A Daciát gyakran meg akarják előzni, ahol lehet, akkor is ha 90el megyek, de ez valahol érthető is. Letolni azzal sem szoktak. Én nem látom ezt a "jajjmegeszik a kisautósokat" dolgot.
2021. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem átlagautóm van. Nem is régi kisautó, de nem is prémium. Elsőbbségadásnál soha nem azt nézem, hogy milyen márka és milyen korú autó jön, hanem csak azt látom, hogy ott EGY autó.

Régi Suzukisokat - ha már szóba hoztad - én nagy ívben kerülni szoktam ha tudom. Mivel olcsó, relatív sok a kezdő hülyegyerek autó. A másik véglet meg az öreg nyugger, aki 20 éve ugyan azt a Swiftet hajtja. Általában egyikkel sincs jó tapasztalton, mindkét fajta próbált már megtorpedózni. Természetesen tisztelet a kivételnek!

2021. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azt hogy elengedik-e vagy sem nem a típusrtól függ, inkább két fél habitusától. Ha valakinek elsőbbsége van, az típustól függetlenül elsőbbség. Ha meg nincs akkor típustól függetlenül nem engedik el.


Ráadásul az olcsó autók tulajaitól is tart minden normális ember, főleg az ütött-kopott lefingott "hülyegerek" meg futár autótól.

2021. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Saját tapasztalat: Suzuki SX4-el, 55-el mentem mindig városban (óra szerint 60). Minden másnap jött valaki a seggemben. Volvo S40-el, 50-el megyek mindig (őra szerint 53), havonta, ha 1 valaki közel jön, akkor már sokat mondtam. Mindkét autó majdnem egyidős.
2021. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy nekem egy 3. gen. Focus van, és azt látom, hogy ez még az a kategória amit próbálnak "lenyomni" a kisautók is. M3-ason kilónegyvennél állt már bele a seggembe 1-es swift meg régi Ignis is. Ami nyilván szép lenne akkor, ha fékezni kellene mert 3x akkora féktávja van mint nekem.


De amúgy ha valaki normálisan közlekedik értsd felveszi a forgalom ritmusát, se nem túl lassú, se nem túl gyors, nem agresszív akkor különösebb problémákba nem fog futni.

2021. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Rámásznak és minden áron meg akarják előzni, akkor is ha az értelmetlen és semmi előnnyel nem jár.

És nem kell ehhez bunkó bmw-s, a toyotás anyuci vagy a pözsós apuka is simán megcsinálja.

2021. jan. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

pedig a régi szakadt kocsiban pont az a jó, hogy félnek tőle, főleg ha van rajta egy kis nyúzás a lökhárítón pl :)

Amikor ilyennel jártam, és valami gyökér le akart szorítani, vagy egyéb módon az életemre törni, csak ráhúztam kicsit ijesztésből, mindjárt megtalálta a helyét. Az új kocsival már nem merem csinálni :)

2021. jan. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!