Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ismerös 2006-os Suzuki Swiftje...

Ismerös 2006-os Suzuki Swiftje, vagy egy fiatalabb Ford Focus, ha kb csak autópályàn mennék?

Figyelt kérdés

Édesapàm gyerekkori baràtjának van egy 2006-os Suzuki Swiftje. Mivel a felesége 3 éve màr fentröl figyel rá, eladta a házát ès édesapámhoz nagyon közel költözött. Mivel egy futárcégnél dolgozik még nyugdijas korában is, igy a cégesautóval közlekedik.

Àll a garázsban az a bizonyos Suzuki Swift. 3 éve alig-alig használja. Néha megy vele pár kilométert, hogy azért a gumiszilentek ne menjenek tönkre a sok állástòl. Minden héten lemossa, portalanitja (rutin) és a gumikat is lekeni gumiápolóval. Minden év àprilis elsö második hetébe elviszi szervizbe (kb ugyanazon a napon) márkaszervizbe, ahol a szükséges szervizt elvégzik az autón. Sehol egy karc, soha nem sérült az autó, mindig prémium üzemanyagot tankolt bele és mindig telitankolta. Olajat nem eszi, 1.3-as motor körül is mindig tisztaság van. Kilométeróra 78 ezret mutat és ö az elsö tulajdonos.

Múlthéten megkérdezte, hogy megvenném-e töle 600 ezerét. Mondta, hogy nagyon szereti "Suzit" és nem szeretné eladni ismeretlennek. Tudja, hogy nálam jó helyen lenne.


Én idén tervezek autót venni. Egy 1,6-os MK2,5-es Ford Focuson gondolkoztam. Ügyes kis autó, jó TDCI motorral. Sokan dicsérik. 1 millióért van böven választék, jól fel vannak szerelve, igaz a rozsdára figyelni kell.


Mivel Ausztriában élek, igy itt is venném a Focust, viszont az a Swift elgondolkoztatott. Nincsen jól felszerelve, de az állapota számomra lenyügözö. Persze a 600 ezerre rájön az, hogy Bécsben forgalomba kell helyezni, adót kell rá fizetni, osztrák rendszámot kell rà pattintani.


Pestre járkálnék autópályàn, vagy a hegyekbe sielni vagy bicajozni - szintén autópályán. Szerintetek melyik a legalkalmasabb autó? A kényelmi extrák, mint pl a tempómat, digit klima, usb-s mp3 lejátszó, esöszenzor, tetöablak, nagyobb, kényelmesebb beltér miatt a Focushoz húz a szivem. Oké, 200+ ezer kmvan az egymilliós kategóriâban. Mig a Swiftnek az àllapota lenyügözö.

Ti melyiket vennétek és miért?



2021. jan. 22. 23:20
A kérdező szavazást indított:
Suzuki Swift 1.3 GLX 95LE
Ford Focus 1.6 TDCI 90LE
Vonatjegy + sör az étkezökocsiban
16 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elsődleges autópályás használatra egyik sem valami jó. Menetzaj miatt fárasztóak lesznek az utazásaid.
2021. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ajándék ennyiért az a Swift, de pályázásra én akkor is inkább Focust vennék.
2021. jan. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jók azok a swiftek, de ha neked hosszabb utazásokra kell, akkor a csomagtartó komoly probléma.

Bőrönd nem is nagyon fér be, talán egy közepes méretű.

A hátsó ülésen meg nem ajánlott semmit hagyni még egy tankolás erejéig sem...

Másik, hogy ennyi pénzért csak romokat tudsz venni, az a swift meg szokatlanul karbantartott példány lehet

2021. jan. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
swift
2021. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak autópályára hogy jöhet egyáltalán szóba a Swift, ha kimondottan erre veszel autót? Az Mk 2,5 Focus dízelmotorral pont idevaló, nagyon hosszú végáttétele van, 5 litert eszik 130-nál és csendes.
2021. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5: Az állapota miatt
2021. jan. 23. 16:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Keress a célnak megfelelő, jó állapotú autót, nemcsak hamar beleugrani valamibe, mert az ismerősnek pont az van.
2021. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Úgy vélem, a Ford Focus a céljaimnak megfelelö autó, bár édesapám nagyon mondogatja, hogy nekem egy 2008 környéki Toyota Rav4 jobb lenn, hiszen az 4 kerèk meghajtású, mindenhol elmegy, míg a Ford Focus elöl hajt és az hóban nem túl segitökész.


Nekem viszont a méretekkel van a bajom. Vezettem már Rav4-et, tetszett is, csak ugye nekem nem kell akkora autó.


Nyilván a Swift még annyira sem menne a hóban, mint a Focus. De évi 3 hóban mászkâlásért nem feltétlen vennék Rav4-et. Akkor inkább egy 4 kerekes kombit. (Nem BMW, de még csak nem is prémium márkát)

2021. jan. 23. 23:31
 9/13 anonim ***** válasza:

Swift állapota miatt ígéretes,viszont focus jó pályára,nekünk mk1 focusunk van,jó az úttartása,1.8 tdci 100 le. Fejedet nem tépi le,de a hosszú áttételek végett úgy 190-200 lehet a vége,160-at röhögve tartja,ha akarja. Pedig nem mai csirke,2,5 ös meg csak komolyabb lehet. Bár 100 le alatti motorral kicsit vérszegény,érdemes az erősebbeket venni. Viszont a swiftnél ott a kvázi patika állapot,focusnál meg ugye nem lehet biztos,hogy nem e tekergetett stb... bele lehet futni tekert,gányolt betegágyakba sajnos.

Nehét döntés,de a biztos háttér megnyugtató ereje végett én "focusos" létemre is lehet a swiftet mondanám.

2021. febr. 8. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is a Focus felé, illetve most szóba jött a B Mercedes (w245) is.
2021. febr. 8. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!