Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért nem jut el feszültség a...

M.Patye kérdése:

Mért nem jut el feszültség a biztosítékhoz?

Figyelt kérdés
Az autómban se hátsó se első helyzetjelző nem működik, a biztosítékok jók, rá mértem és nem jut el áram a biztosítékhoz, mi lehet a hiba? Hol és mit kéne megnézném rajta?

2021. jan. 23. 12:42
 1/4 Slapec19 ***** válasza:
Milyen autód van? Én egy Opel Signummal jártam így, hogy csak a helyzetjelzőt kapcsoltam fel és az nem világított, csak akkor, ha felkapcsoltam a tompított fényszórót. Ekkor azt csináltam, hogy kivettem magát a lámpakapcsolót a műszerfalból, szétszedtem, volt benne egy nyomtatott áramkör. Az egyik áramkör át volt égve egy kb 1mm-es szakadás volt. Azt összeforrasztottam, azóta megy. Remélem segítettem.
2021. jan. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2003-as Opel Agila A

Nekem le égett az egész világítás kapcsoló, de persze ez még az előző tulajnál, aztán megcsinált olyan mókát rajta hogy a helyzetjelző kábelére kötötte a tompított fényszóró, azt mondta hogy kB. fél órát műkődött, és hirtelen egy kattanást hallot és azóta nincs se első se hátsó hejzetjelző, konkrétan ha tompított át vagy távolsági is kapcsolok sincs hátsó hejzetet, azon kivűl minden működik rajta! Új csatlakozó, kapcsoló vettem hozzá


Ui. KB 3 hete van a birtokomban az autó

2021. jan. 24. 08:57
 3/4 Slapec19 ***** válasza:
Az új kapcsolót kipróbáltad már? Sajnos nem vagyok autóelektronikus, de ha az előző tulaj már megszakértette (most nem tudom, hogy magát a kapcsolót vagy a vezetékeket), de ha a vezetékeket, amik a kapcsolóba megy, akkor az új sem fog működni 100%-osan. A 2004-es Signumomnál, amikor kiszedtem a kapcsolót a műszerfalból, beindítás után akkor is égett az összes lámpa (gondolom biztonsági okokból, ha a kapcsoló meghibásodna), úgy működött, mintha fel lenne kapcsolva a világítás, az irányjelző, a reflektor... mindenúgy működött, ahogy az elő van írva. Ha ki tudod szedni a kapcsolót és látod a kábeleken, hogy kókányolt akkor ne rakd bele az újjat. Nem tudom, hogy azonos elven működik e a Signuméval. Ha nem boldogúlsz, vidd inkább szerelőhöz, vagy kezd inkább úgy, hogy megjelensz az új kapcsolóddal egy szerelőnél, aki ért hozzá, ha eddig persze nem raktad be.
2021. jan. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem a kapcsolónál kötözgette össze, hanem magába elöl a fényszoronál, az új kapcsoló És csatlakozó benne van már csak ez az egy hiba van, beszéltem egy autovillamosságis emberrel, ő is azt javasolta ezzel még eljut e a feszültség a biztosítékhoz, de viszont azt nem mondta mit csináljak vele... Mindenképp akkor viszem szerelőhöz, azért köszönöm a segitséget
2021. jan. 27. 04:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!