Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az "új" Volkswagen TSI motorok...

Az "új" Volkswagen TSI motorok valóban megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Sajnos (vagy nem sajnos) nagyon ritkán érkezik hozzánk Volkswagen csoportos autó, így semmi személyes tapasztalatom nincs velük. Véleményekre lennék kíváncsi, ami lehetőleg megbízható, nem pedig "hallottam a szomszédtól, hogy az övéké tönkrement, ezért szarnak nevezem az összeset" stílus.


Az EA111 TSI-k hírhedten problémásak, viszont úgy hallom, hogy az EA211-esek megbízhatónak mondhatóak. Ez a ti tapasztalatotok alapján is így van? Akár felhasználói, akár szerelői tapasztalatból.


Hogy őszinte legyek (felesleges háttérinformáció, csak mert írni támadt kedvem :D) én mindig is Volkswagen párti voltam, de a TSI előtti szívóknál valamivel modernebbet (és lépősebbet) szeretnék következőnek, de az EA111 meg ugye hát szar. Az EA211-esek meg még kissé drágák, szóval biztosra szeretném tudni, hogy nincs velük túl sok gond, ha annyi pénzt adok érte. Nézegettem volna az EA111-esekkel egykorú, nem VW csoportos autókat, a Honda tudom, hogy isten motorokat tervez, de az autóik nem nekem valóak, a koreaiakból kiábrándultam teljesen, más piac meg soha nem jött szóba nálam, szóval most megint ott tartok, hogy lehet mégis Volkswagen. Mondjuk nem pont VW, mert a Golf kissé letért a számomra szimpatikus útról, szóval mondjuk egy hármas Leon 1.4 TSI-vel elég vonzó. HA (!) tényleg megbízhatóak az új TSI-k.


2021. jan. 24. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi számít neked újnak.

De az 1.4-ek kb. 2011 után már jók

2021. jan. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első generáció fos, a második már csak szar, a harmadik már elfogadható.

Egyébként a fos és szar sem rossz, csak költeni kell rá, utána nagyon jól megy. Lánc, szívósor, turbóhűtés, olajkosár dugulás, olajlehúzó kopás a főbb típushiba az első kettő generációnál.

2021. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!