Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinyomócsapágy hiba lehet?

Kinyomócsapágy hiba lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy 2001-es Renault Megane. Alapjáraton hallani egy csörgést a váltó felől, ami a kuplung kinyomására teljesen megszűnik. Illetve üresben, gázadás után, mikor visszaáll alapjáratra, akkor is hallani egy csörgést 1-2 másodpercig.


Megnézettem egy szerelővel, ő azt mondja, hogy nem a kinyomócsapágy zörög, hanem a váltószerkezet egyik csapágya kezdi megadni magát. Váltócserét javasolt, mert az gazdaságosabb. Több ismerős, és külsős szerint a kinyomócsapágy lesz a ludas.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Előre leszögezném, hogy mindenképpen elviszem szerelőhöz az autót, csak addig is szeretnék tisztábban látni az ügyben.


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 24. 15:54
A kérdező szavazást indított:
Kinyomócsapágy
Váltócsapágy
Egyéb, megírom válaszban
15 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Itt semmilyen kinyomócsapágy hibára utaló jelet nem olvasok. Nem tudom kik ezek a "külsősök", akik ezt mondták, de normális autószerelő ezek alapján nem gyanakodna kinyomócsapágyra.


Persze hozzá teszem azt is, hogy az autószerelésben mindig vannak meglepő szituációk, a franciáknál meg főleg bármi elképzelhető, szóval ki tudja, hogy mi lesz a ludas. Akár kinyomócsapágy is lehet. Én csak azt mondom, hogy a leírtak alapján egyáltalán nem tűnik logikusnak a kinyomócsapágy, ezért normális autószerelő nem is gyanakodna rá.


Na meg azt is hozzáteszem, hogy a kérdést nem találom túlságosan égetőnek. A váltót ígyis-úgyis le kell venni, a váltóműt szétszedni és megvizsgálni nem tart semeddig sem. A kuplungszerkezetet, beleértve a kinyomócsapágyat meg úgyis illene cserélni, ha már amúgy is le van véve a váltó. Szóval az egyik munkából adódik a másik, úgyhogy szerintem tök mindegy, hogy mi a tényleges hiba (ettől persze érdekelhet, csak nem tartom ennyire fontosnak).

2021. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Nyelestengely csapágy.
2021. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:
80%

Nem kinyomócsapágy.


Ha nem nyúlsz a kuplungpedálhoz (pl üresben jár a motor), akkor a kinyomócsapágy nem ér a kuplung szerkezethez, nyugalmi helyzetben áll a helyén. Ebben a helyzetben ugyanannyi hangot ad ki mintha ki lenne szerelve és a kalaptartón egy dobozban tárolnád. Egyetlen esetben fordulhat elő hogy mégis az: annyira rosszul van beállítva hogy pedálérintés nélkül épp hozzáér a szerkezethez ami miatt csörög (bár nem hiszem hogy csörgős hangja lenne...) és kuplungolásra ráfeszül a szerkezetre és emiatt elmúlik a hang.


Ellenőrzés: amikor csörög nyomj 2mm-t a kuplungpedálon, ha elmúlik a hang akkor kinyomócsapágy (de nem fog...)


Kezdj el bontott váltót keresni.

2021. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a nyomolapod teljesen ossze van torve, a nyomcsapagy szetb@xta.


Biztos h nyomcsapagy lesz, ha elhalkul a kuplung kinyomasa utan. 100%

2021. jan. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Beviz Elek ***** válasza:
53%

#4

Ekkora sületlenséget ne írj, ha nem is láttál ilyet szédszedve legalább egy videót nézzél meg hogy hogy működik.

2021. jan. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Kerdezo, majd kerlek ird meg hogy nyomcsapagy volt-e. :)


Biztos hogy igen.

2021. jan. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Annyit még hozzátennék, hogy a csörgés nem mindig hallatszik, van, amikor egyáltalán nincs semmi hangja. Viszont észrevettem, hogy gázadáskor valami 'kerreg', és a gázadás mértékének megfelelően erősödik/halkul a kerregés is.

2021. jan. 27. 19:12
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Nyomcsapagy, egyertelmu. Csereltesd s tarcsat es a nyomolapot is egyuttal, illetve a fotengely szimmeringet. (Onnan mar konnyen hozzaferni)


Valeo a gyari beszallitoja a Renaultnak, kaphato szettben amihez meg kozpontosito is jar. :)


Sok sikert!

2021. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi lett a végeredmény?
2022. febr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szeretem, amikor egy ilyen kérdéshez visszatérünk. :D Remélem kapunk választ.
2022. febr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!