Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy rossz állapotú...

Adott egy rossz állapotú nyári kerékszett. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Könnyűfém felnivel van, ami teljesen szét van padkázva(így kaptam az autóhoz), a gumi pedig a végét járja(2-3 mm). 100km/h felett ráz a kormány tőle, egyébként meg nem annyira szép, más baja nincs. Mit csinálnátok?
2021. jan. 28. 22:18
A kérdező szavazást indított:
Centírozás és ha még mindig nem jó, fűtőmű állítás, aztán használom, amíg bírja a gumi.
Veszek rá új nyári gumi szettet, és azzal együtt centíroztatom, ha még mindig nem jó, futóműállítás.
Egy teljes, használt kerékszettet veszek, használt gumival, ha nem jó futóműállítás.
Veszek rá egy kerékszettet és lecserélem a rajta levő használt gumit újra, és ha még mindig nem jó, futóműállítás.
Használom így, jó az úgy, úgysem megyek vele sokat autópályán.
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Fel se merül hogy megcsináltasd a felnit? vagy akkor dobd ki, vegyél másikat ha már tönkretetted.
2021. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom el sem olvastad rendesen amit írtam...
2021. jan. 28. 22:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Megcsináltatás csak a kinézetén javít nem? Az nem érdekel. Inkább centíroztatás, az olcsóbb.
2021. jan. 28. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tojás a felnid, vagy nyolcas van benne, esetleg meg is van repedve, akkor nem csak a kinézetén..
2021. jan. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Centrírozás nem fogja megoldani. Ha 100-nál érezhetően ráz, akkor az egyik (vagy több) kerék tojás. Valószínűleg bementek vele egy nagyobb kátyuba. Görgőzni kell. De a gumis majd úgyis megmondja.
2021. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Voltam vele gumisnál egy csavar miatt és nem szólt semmi rosszat a felnihez. Annyit mondott, hogy a gumi lassan cserés.
2021. jan. 28. 22:49
 7/9 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy ezekkel lehet a baj, hogy most a télivel tökéletesen működik, tehát nem ráz a kormány.
2021. jan. 28. 22:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha szét van ütve, akkor centírozás nem biztos, hogy elég. Görgőzni is kellene.

Én személy szerint nem költenék rá ennyit. Biztos van aki lát benne fantáziát. Eladnám és vennék egy komplett új szettet.

Igaz én 19"-lal járok nyáron. Egy fél felni árát elkérik, hogy rendbetegyék (görgőzés, hegesztés, visszamunkálás, festés)

2021. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy milyen felniről van szó, mert vannak értékes, minőségi felnik, és vannak olyanok, amikre nem érdemes költeni, ha elhasználódtak.

Ha jó minőségű felniről van szó, akkor én ledobnám róla a gumit, elvinném egy felnishez, aki eltűntetné a padkázás nyomait, kiegyengetné, ha szükség. Utána elvinném egy jó porfestő műhelybe, majd vennék rá új gumikat.

Ha gagyi felni, akkor meg meghirdetném így aprópénzért, vagy leadnám a méhbe, és vennék egy normálisat.

2021. jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!