Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan védhetném autómat a...

Hogyan védhetném autómat a korróziótól?

Figyelt kérdés

Az alany egy B Corsa, rozsdásodásra hajlamos típus. A konkrét példány szerencsére idáig garázsban állt, így jelenleg jó állapotban van, szeretném, ha ez így is maradna. Azonban sajnos se garázs, se más opció nincs most, a szabad ég alatt parkol. Hosszú távon természetesen tervben van az alvázvédelem, rövid távra szeretnék tippeket kérni, amivel lassíthatom a rozsdásodást (gondoltam pl. hogy lekavicsozom a helyet, ahol áll, talán az jobb a sima földnél).


Előre is köszi!



2021. jan. 29. 07:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem jelent a garázsban leállítás ha előtte meg gyalázva volt a sárban, sós latyakban lemosás nélkül...
2021. jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebben a helyzetben kb semmit sem tehetsz, csak annyit hogy rendszeresen mosod róla a sós latyakot meg sarat.
2021. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. hosszú távon alváz védelem. De ebben a taknyos esős időben rövid távon nem sok mindent tudsz tenni.


Pár dolog, de nem ezzel váltod meg a világot.

- mosd le gyakran. Ez alatt értem azt, hogy ne 2 éves mocsok álljon rajta

- alaposan mosd le. Pl kerékjárati ívekben, felfüggesztésen ne álljon 2 hónapig a sár. veresd ki onnan is.

- Mosás után szárírsd meg / töröld le rendesen. Az ajtófalcokat, csomagtartót is nyitva, ilyenek.

Ha van lehetőséged, kompresszor is hasznos, ha ki tudod fújatni az illesztésekből a vizet.


Ja meg nyilván kerüld a sózott utakat. Bár mostanában nem láttam. Ha mégis rátévedsz, tanácsos mosni.

2021. jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom meg fognak kövezni egyesek, de fàradt olajat a küszöbökbe, íveket saras idö után kimosni ès az elöttem szólók szerint, sós latyakot lemosni. Aztàn jót tehet mèg rendszeresen alvàzvèdelem, ill.

polirpaszta hasznàlata.

2021. jan. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem is Opel Corsa B-ém van. 94-es. bizony 2 évenként többszázezres a karosszéria javítás. Nincs ,mit tenni 25 éves.
2021. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért nálam nem ilyen rossz a helyzet. A bal küszöb eleje és szintén bal oldalt, hátul a doblemez környékén volt javítva, ez látszik. Sajnos a bal küszöbbe olajat nem tudok önteni, mert ki is folyik azonnal a javításnál. Amit ezért meg fogok tenni, az az, hogy kipucolom a lyukat és kap egy kis üregvédő spray-t, hogy ne rohassza át belülről a bejutó dzsuva. Ezt a gócpontot leszámítva szép a kocsi mindenhol, az ép küszöb kap is majd olajat. Azt hiszem ez a legtöbb, amit tehetek most. Köszi a tippeket!
2021. febr. 10. 09:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!