Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom apósomnak a...

Hogyan tudom apósomnak a legkevesebb fizetnivalóval átadni a gépjárművemet?

Figyelt kérdés
Kérdés adott! Apósomnak szeretnénk adni az autónkat, de mivel nem vérrokon és nem vagyunk házasok párommal muszáj rendes adásvételit írnunk?

2021. jan. 30. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Esetleg üzembentartói?
2021. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, muszáj.

Esetleg ajándékozhatod is, de az átírással kapcsolatos fizetni valók megmaradnak.

Egyenes ágú rokonnál is csak az eredetvizsgától tekintenek el.

2021. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

#2 meg a vagyonszerzésitől


dupla ajándékozás kell, te feleségnek, feleség faternak

2021. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Üzembentartó váltás ellenérték fejében. Így a vagyonszerzési illeték 25%a fizetendő Valamint új forgalmi 6000Ft.

Ajándékozásnál 50% a vagyonszerzési illeték.

Ez üzembentartó váltásra vonatkozik. A tulajdonos ugyan az marad, így nincs eredetvizsga. Legolcsóbb, legylgyorsabb módszer. Csak új kgfb kell.

2021. jan. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Igen, eladod neki papíron 20 ezer forintért, aztán helló.
2021. jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az üzembentartó-váltás a legkedvezőbb megoldás. Annyi a hátránya, hogy így papíron te maradsz a tulajdonos, ennek minden jogi vonzatával.


Egyenesági rokonok és házastársak között nem kell se illeték, se eredetiségvizsga. De ha nem vagytok házasok, akkor ez nem működik.

2021. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Annyi a lényeg, hogy nekem ne legyen fizetnivalóm utána! És ha csinál buntetést, akkor ne nekem küldözgessék! Ez az uzembentartó váltás egyszerü adásvételivel megy? Vagy másik nyomtatvány kell hozzá?
2021. jan. 31. 05:42
 8/10 anonim válasza:
53%
Eladásnál neked semmi fizetni valód nincs! Nem keletkezik jövedelmed, mert olcsóbban adod el a kocsit kocsit, mint amennyiért vetted. Ne gondolkozz üzembetartói váltáson, mert attól még ugyan úgy a te tulajdonod marad a kocsi. Add el adásvételi szerződéssel.
2021. jan. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem az én költségem zavar, hanem apósnak sok egyszerre az átírási költség, viszont nem akarok csekkez kapni ha netán mondjuk gyorsan hajt. Ezért szimpi az üzembentartói megoldás. nekem nem baj ha én maradok a tulajdonos!
2021. febr. 1. 04:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Az üzembentartó kapja a csekkeket, biztosítást ő fizeti stb.

Pl. Öröklés, tartozás esetén lehet érdekes, hogy ki a tulajdonos.

2021. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!