Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb eszköz/prakti...

Melyik a legjobb eszköz/praktika lefagyott szélvédőre?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy sokan vizet öntözgetnek a kocsira - valaki forrót... - vagy amin meglepődtem, hogy itt Németországban tilos járatni a kocsit! ha rendőr meglátja jöhet a bünti vagy a szomszéd felnyom, pl. mert hajnali 5kor felébreszted.


Én úgy szoktam, járatom a motort, fújatom a meleg levegőt és kb. 5 perc múlva mehetek. Ha enyhébb vastagságú a jég akkor sprézni szoktam jégoldóval.


Ezt a műanyag kaparót rühellem mert mindig félek megkarcolom vele az üveget.

Ki hogy csinálja?



#fagyás #fagyott szélvédő
2021. febr. 1. 06:10
A kérdező szavazást indított:
Jégoldó
Vízzel leönteni
Jégkaparó
Járatni a motort fűtéssel
Egyéb
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Langyos víz.
2021. febr. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Lelehet kaparni erős, éles kaparóval és lehet rá langyos víz is.

A német az egy rohadt nép, igazi spicli diktatórikus rendőr állam.

A legszemetebb ország ahol jártam, pedig majdnem minden európai országban voltam már.

2021. febr. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Meleg víz zacskóba, és azzal "áttörölni" szépen.
2021. febr. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

A meleg víz öntögetését én mondjuk határozottan nem ajánlom. Nem gondolom, hogy jót tesz a szélvédőnek egy olyan hősokk, hogy a -5 fokos üvegre ráöntöd az 50 fokos vizet.

Pláne ha van az ablakon repedés, kavicsfelverődés... Nyáron a 60 fokos autót egyszer elkezdtem lemosni, hideg vízzel. Az 5 centis repedés a szemem láttára kúszott fel 30 centisre :)


Műanyag kaparóval nem fogsz te üveget karcolni, nyugodj meg :). Még ha a kaparó sarkával kezded el reszelni az üveget, akkor sem.


Kaparj, vagy jégoldózz. Amelyik szimpibb.

2021. febr. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Kaparó.

Aki a műanyag kaparóval meg tudja karcolni a szélvédőmet, az vendégem egy sörre.

2021. febr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Meleg, főleg forró víz veszélyes, könnyedén szétreped tőle az üveg. Ha nagyon akarsz öntögetni, szobahőmérsékletűvel megteheted.

Jégkaparótól ne félj, még a fém sem tudja megkarcolni az üveget.

2021. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sima csap víz az jó rá, nem reped el és az is leolvasztja.
2021. febr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sima víz akkor jó, ha nincsenek nagy mínuszok. Kellő hidegben a forró víz is visszafagy hamar. Kaparás után meg várni kell, hogy a belső hőtől leolvadjon rendesen.


4-5 jégoldó spricc után letörli az ablaktörlő (téli ablakmosó folyadék is jó).

2021. febr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem a kaparó maga karcolja, hanem a homokszemek porszemek amik alászorulnak.

Ha már kaparó akkor a rézbetétes sokkal jobb.

Egywbként a titok az, hogy a havat rögtön le kell zakarítani, a tetőről is, és akkor max egy vékony jégréteg lesz a szélvédőn reggelre, amit a jégoldó pillanatok alatt lekap, csak egy sima gumi/szilikon lehúzóval le kell törölni mielőtt visszafagy.

2021. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

"A német az egy rohadt nép, igazi spicli diktatórikus rendőr állam."

"A német az egy rohadt nép, igazi spicli diktatórikus rendőr állam."

Én Németországban beindítom ülésfűtés. Kapargatás, cigaretta.

Eddig senki nem jelentett fel.

A rendőrállamra reagálva: Ausztria van tele trafipaxokkal. Itt fixet még nem láttam. Trafipraxozó rendőrt 10 éva alatt kétszer.

Oszták autópályán, ha kint a 80-as tábla sokszor 200 méter múlva ott a trafi. Németországban 400 méterrel később kiteszik mégegyszer a 80-as táblát, hátha nem vetted észre. Sok helyen nincs sebességkorlátozás. Rendőr inkább figyelmezet nem büntet. A büntetési tételek sem a rablás kategória. Osztákoknál olvastam előfordul az 5.000 euró is. Itt kétszer kaptam parkolás miatt 10 eurót, mivel nem tettem ki a kis kék táblát, amivel sok helyen ingyen lehet parkolni 1-2 órát. Csak ki kell tenni mikor kezted. Magyarországon 20 éve 10.000 ft azaz 40 euró volt a tarifa.

2021. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!