Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen cross motort vegyek...

Milyen cross motort vegyek teljesen kezdőként?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kérdésem az lenne,hogy teljesen kezdőként 29 évesen belevágnék a cross,terep cross,lightosabb enduro motorozgatásba.

Ahol lakom rengeteg erdős földutas terep van és jó pár ismerősöm motorozik enduroval,crossal és én is elkezdeném.

180cm vagyok,sportos alkat.

Én kezdèsnek KTM 125 vagy 150 sx 2 üteműn 2017-2019 es évjáraton gondolkozom.

Teljesen kezdőként el lehet kezdeni a leírtak alapjàn ilyen cm3 es crossokal kezdeni a tanulàst vagy ezektöl kisebb kellene?A tervem az,hogy inkàbb fiatal 2-3 éves motort venni 125-150cm3 ès megtartani hobbinak több évig.

Nem pedig kicsivel kezdeni pl 80 aztán eladni mert kinövöm.

Simsont már vezettem vàltással nem volt gond,de crosst még soha.

Vélemény?



2021. febr. 2. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Most az a kérdés hogy enduro vagy cross legyen? Szerintem enduro mert erdős terepet mondtál. Irigyellek amúgy hogy ilyen motorokat vehetsz:D
2021. febr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Yamaha DT, 300 körül már kapsz elfogadható állapotút
2021. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Crosst szeretnék mindenképp.

Igen,erdős terep de vannak crossal többen és nem panaszkodnak,simán tartják a tempót.Nem hardcore és verseny endurozás lenne hanem csak erdei motorozgatás dombok,foldutak stb.

Hűtőventilátor lenne felszerelve pluszba ha szükséges.Nekem nem kérdés,hogy crosst veszek inkàbb abban kérnèk véleményt,hogy cm3 ben ès tipusban jó irányban gondolkodom e.

2021. febr. 2. 12:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen jó...
2021. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
attol fugg hany kilo vagy
2021. febr. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Simán vehetsz Yamaha Wr250-et, Honda CRF250-et, KTM Exc 250/350-et, Suzuki Rmz250-er vagy Suzuku Drz400-at. Ha a többiekkel mész, úgyis olyan tempót fognak menni hogy te is tudd tartani könnyen amíg bele nem jössz. Első évben vennék inkább egy 6-7 éves motort olcsóbban, ígyis-úgyis fektetni fogod párszor, enduróban olyan nincs hogy soha. 10-15 év tapasztalattal is elfektetik a motorokat. Ez ilyen.. Mindenképpen vegyél egy rendes ruhát is. Sisakból pedig szemüvegeset, ne plexiset.
2021. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

180 magas és 75kg vagyok a sport mindig a mindennapjaim része volt a fizikumom elég jó.

Gondolkoztam én is,hogy régebbi motort venni,de nem akarok venni,eladni aztàn megint venni.Amennyit ráköltök a régebbi motor szervízelèsére szerintem abból megvan az újjabbé ís ha borulok és javítani kell,de ez majd kiderül.

Plusz tervezek majd beiratkozni egy motoros suliba ahol az alapokat megtanítjàk majd,kanyarodàs kigyorsítàs súlypont elhelyezès stb.

Ahogy olvasgattam egy 10 óra aki ügyes elèg az alapokhoz aztàn mehet màr a gyakorlàs és rutin szerzès a terepen.

2021. febr. 3. 12:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Remélem tudod, hogy a cross motorok üzemórásak. Az új is ugyan annyi szervizt fog igényelni, mint a 6-7 éves. Ha olyan embertől veszed aki rendszeresen szervizelte üzemóra szerint, akkor nem sokkal többet fogsz költeni egy régebbire, mint a teljesen újra.
2021. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen,tudom persze.

De egy új crossba azért 1 üzemóra endurozgatás kis terep motorozgatàs szinten nem 1 óra hanem kb 3.

Az egy üzemóra az full fordulaton van pàlyàn szàmolva.

Azért vagyok az újabb motor mellett mert tènyleg hosszú távra tervezek ès inkább egy szinte új motort kezdek el hasznàlni amin tudom mit mikor cserélek mennyi üzemóránként stb.

Persze ezt egy 10 évessel is meglehet csinàlni,de maradok a 2-3 évesnél.

Pl ahogy olvasgattam egy 2008 as ès egy 2019 es ktm sx 125-150 között már rengeteg különbsèg van.

Levegős lett a teleszkóp,100kg alatt van a motor,kezelhetőbb stb.

Biztosan nagyon jók a 7-10 éves motorok is,de inkàbb újabbal kezdek.

Nem szalon motorral mert 2-3 év eltérés 5-800 e ft különbség.

2021. febr. 3. 13:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Látom azért képben vagy és utánanéztél. Végszónak akkor annyit, hogy én a KTM-et választanám. Sok sikert és sok élményt bármit is veszel :)
2021. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!