Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rettentően megdrágultak az új...

Rettentően megdrágultak az új autók árai a hazai piacon.Meddig lehet ezeket a végletekig túlárazott belső égésű autókat még eladni?

Figyelt kérdés

Ez a folyamat magával hozza a használtpiac árainak az emelkedését is,és

el fognak tűnni a kínálatból a keveset futott újszerű állapotú autók,amiből már most is kevés van.Nem egészséges folyamat elé nézünk,mert ismét korosabbá válhat a hazai autóállomány,ami mellett egyre több lesz a más dimenziót képviselő,és presztisű villanyautó.



#autóárak ás a hazai piac
2021. febr. 3. 15:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A villanyautók még drágábbak, így kevésbé gazdag országokban, mint amilyen a mienk, még jó darabig maradnak a füstös autók, azokból is a nyugatról kidobott használtak. Tavaly gondolkodtam új autón, de még nem volt meg a teljes összeg, hát vártam és gyűjtöttem. Hát mostanra jobban felment az ára, mint amennyit még gyűjtöttem. :-) Marad az öreg Suzuki.
2021. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Miért lenne drága???

Na most számolj vissza az inflációval, nézd meg régen mennyibe került, s most mennyibe kerül.


Aztán rájön az ember, azért mennyivel többet kap ma az ember, mint 10 éve az autóba. Mennyivel biztonságosabb, kényelmi extrák felár nélkül, s meg kell felelni az euro normáknak.. és akkor legyen óccsó...

2021. febr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2/ Most jöttem a szervízből,és 19 millióért láttam a szalonban a 2,0 literes

TDI Oktaviát.A legolcsóbb is 10-11 millió,ami gyakorlatilag alapfelszereltségű.Még a Karaoq éri meg/úgy ahogy/ ami ugyan 1,0 literes,de legalább csak 7,7 millió./!/

Borzasztóan felmentek az árak,mert egy villany sem sokkal több már,sőt...

2021. febr. 3. 16:17
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az újautó árak folyamatosan emelkednek, mindig is ezt tették, részben az infláció, részben az újabb és újabb kötelező extrák miatt. Viszont ami miatt most kirívónak érzed a drágulást, az nem az autók drágulása, hanem a forint gyengülése.

Szimplán 1 év alatt 10 százalékot zuhant a forint, ez látszik meg az autóárakon. Ha euróban számolod, akkor nem volt nagyobb az előző éveknél.

2021. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Oké,értem,de mellbevégott az Oktavia ára,mert ennyiért én korábban csak audit és Merciket láttam .Hova jutott a világ.? 20 milcsi egy Skoda.

Mammaamia!

2021. febr. 3. 16:20
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem az autók lettek aránytalanul drágábbak, hanem te keresel kevesebbet.
2021. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 D. Brasco ***** válasza:
Mint tudjuk dübörög a gazdaság....olyanannyira,hogy a forint soha nem latott mertekben zuhant be az elmult idoszakban,amugy is eleve mindig minden dragul,plusz még az ujabb eu-normak stb amiket nem lehet teljesiteni,es bünti jar erte stb stb....az elektromos autoknak kb semmi koze ehhez...azok is dragak de mas miatt.
2021. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen. Eljött az az idő amikor egy elektromos autó relatíve olcsóbb,mint egy belsőégésű technikát képviselő korszerűtlenebb társa.Érdekes helyzet.

Bizonyos túlárazott típusok problémája.

2021. febr. 3. 16:36
 9/20 anonim ***** válasza:
A szalonautókból lehet bőven alkudni mint a listaár, és infláció is van, most több mint 3%. 19 misiért meg max az vesz Skodát akit a fejére ejtettek, lehet akár RS is...
2021. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"gen. Eljött az az idő amikor egy elektromos autó relatíve olcsóbb,mint egy belsőégésű technikát képviselő korszerűtlenebb társa.Érdekes helyzet."


Tényleg? Melyik? Mondj már egy Octavia méretű tisztán elektromos autót ami olcsóbb, mint a TDI Octavia :D

2021. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!