Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda VT 600 ajánlott kezdőmot...

Slider kérdése:

Honda VT 600 ajánlott kezdőmotornak?

Figyelt kérdés
Üdv. Elkezdtem a korlátlant nulla tapasztalattal és ugyanannyi motoros előélettel. A véleményetek érdekelne hogy 600-as Honda Shadow jó lehet-e kezdőmotornak? Ajánlanátok? Válaszotokat előre is köszönöm.

2021. febr. 4. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Összességében nem ajánlanám, nem is feltétlenül az ereje miatt, habár az 51 Nm sem feltétlenül kezdőknek való, hanem a súlya miatt, ami nagyjából 225 kg menetkész tömeg. Igaz, hogy a tömegközéppont alacsonyabban van, mint néhány másik motornál, azaz nagyobb szöget is még meg tudsz tartani, mielőtt felborul, de ennek ellenére sem feltétlenül tartom jó ötletnek. Illetve a manőverek is nehezebbek, mivel nagyobb a tömege, tehetetlensége.


Egyedül mennél? Ha egyedül mennél, akkor 250-400 cc bőven elég lehet kezdésnek (Marauder 250 pl), ha gyakran mennél utassal, akkor a Virago 535 talán a legjobb köztes megoldás, mivel erőben hasonló, mint a Shadow; 43 Nm, 40 LE, ami utassal is kellemes már, de cserébe csak ~195 kg a menetkész tömeg. Az a 30 kg nagyon-nagyon megérződik és sokat számít, illetve erő/tömeg arány is nagyon hasonló emiatt, miközben sokkal kezesebb marad.

2021. febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem mondanám azt, hogy nem ajánlom, de nem egy ideális kezdőmotor. Sem az üléspozíció, sem a villaszög, sem a súly nem támogatja a kezdő vezetőt egy ilyen motornál, ettől függetlenül lehet vele kezdeni, de ehhez mindenképpen ki kellene próbálnod egyet, hogy hogy érzed magad a motoron. Naked és sporttúra motorokon szoktak tanulni és ezen motorok tulajdonságai is a legjobbak arra, hogy az ember ráérezzen a motor fizikájára. Én azért 40lóerő alá nem nagyon adnék, ha már korlátlant csinálsz. Felnőtt, felelősségteljes férfi szerintem bátran kezdhet 50-70lóerős motorral, persze mindenkinek érdemes rendelkezni ehhez egy egészséges önismerettel. Ha erre a motorra vágysz, akkor próbálj ki egyet, az majd eldönt mindent, a legjobb az lenne, ha ilyennel tudnál esetleg tanulni.
2021. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat! Úgy döntöttem kicsit lépcsőzetesebben fogok haladni. Nincs sietni valóm. :) Első válaszoló: A Marauder az dizájn szempontjából nekem nagyon nem jön át úgyhogy azt lehúztam a listáról. Mit gondolsz a Suzuki 250-es Intruderről?


Második válaszoló: Nagyon ragaszkodok a cruiser irányhoz úgyhogy mindenképpen azt fogok majd venni. Az önismeretem azt diktálja hogy jobb ha kisebb teljesítményű géppel kezdjek, abból kevésbé lehet baj. Jobb ha kisebbekkel tapogatózok a szakmában. :D

2021. febr. 5. 01:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Intruder is teljesen jó. Ezek mind alapvetően megbízható motorok, csak vásárlásnál jól nézd meg, mit veszel.
2021. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Slider! Végül mit vettél?
2023. aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Üdv! Végül egy 1998-as VS 600 Intruderre esett a választás. Elégedett vagyok vele annak ellenére hogy sajnos néhány hibája kijött. Karbikat felújítottam, most szimeringes lett a hátulja, de szerencsére nagy problémába még nem ütköztem. :)
nov. 19. 16:49
 7/8 anonim válasza:

#6

Köszi a választ! Sok szép utat vele!

nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :)
nov. 28. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!