Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyjából 2M forintos értékhat...

Nagyjából 2M forintos értékhatárig milyen márkájú kocsikat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kombi kivitelű, 2012-es évjárat utáni érdekelne elsősorban.

Nagyjából 2 millió forintos keretből.

Amiket néztem: Kia Ceed, Volkswagen Passat, Skoda Octavia, Ford Focus/Mondeo


2021. febr. 5. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek közül egyiket sem venném meg, viszont feltételezem, hogy fölösleges mást ajánlani, amikor ezek a szimpatikusak.

Ha választanom kellene, akkor a VW Passat.

2021. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Természetesen más véleményt is meghallgatok
2021. febr. 5. 20:28
 3/6 Mr.Q77 ***** válasza:

Utána olvasás nélkül (tesztek/népítélet stb)


Első körben Kia Ceed. megbízható jól átgondolt/összerakott gép, nem is szívesen válnak meg tőle az emberek


Ami biztos nem, Passat (kicsit kilóg a sorból) mivel az legalább egy kategóriával magasabb kocsi ezért ugyanazért a pénzért (érték vesztés ide oda) értelem szerűen csak öregebb/lelakottabb példányt kapsz és szervizelése is talán kicsit drágább.


Ford mint márka nálam -nem tudom miért- az örök érdektelen kategória (valószínűleg méltatlanul).


Skoda: vigyázz mert -ugyanúgy mint Ford Mondeo nál- Mo-n a klasszikus céges kocsi annak minden előnyével (rendszeresen szervizelték?) és hátrányával (szét van hajtva ki van már ülve) de szerintem a Kia után ez éri meg a legjobban ha találsz normális példányt.

2021. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elsősorban Keleti kocsit szerettem volna vásárolni, mivel jópár óra olvasgatás után azt találtam a legmegfelelőbbnek. Nézegettem a Toyota Avensis-t, de egyelőre úgy döntöttem, hogy más autó után nézek, mivel csak 2011-es évjáratot kapok ennyiért. A Keleti vonalon maradva tetszett meg a Kia, amiről szintén sok jót hallottam és már 2-3 évvel fiatalabbak is kapok a Toyota árán.

Viszont az egyik ismerősöm a Skoda mellett esküdött, egy autószerelő pedig a Ford Focus-t ajánlotta.

A Volkswagen tetszett külsőre, de arról nem igazán hallottam megerősítő véleményeket, így az került a lista végére.

2021. febr. 5. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi fontosabb neked: a megbízhatóság és minél kisebb fenntartási költség, vagy a kényelem és minőség.


A Kia Cee'd 2-3. generációja már tényleg megütött egy olyan minőségbeli mércét, hogy simán ajánlható német autóhoz szokott embernek is - én vezettem mindkettőt cégesként, nagyon szerettem őket, pedig luxusautót tartok otthon. 1.4 és 1.6 szívó benzineseket próbáltam, van bennük elegendő erő pályára is (főleg az 1.6-ban), és jól fogyasztanak, nagyon kulturáltan járnak.


Ennyiért viszont - főleg kombi kivitelben - csak az 1. generációs Cee'd kapható, ami egy baromi jó autó megbízhatóság tekintetében, viszont itt még sem dizájn terén, sem komfortérzet terén nem ütötték meg azt a mércét, amit akár egy akkori Skoda, főleg mint egy VW.


Volkswagent pedig azért nehéz venni - ahogy Skodát vagy Audit is - ebből a korcsoportból, mert ennyiért pont az első generációs TSI motorok vannak benzinfronton, amiknek jogosan rossz a híre, nem nehéz utánajárni. A 2 literes PD TDI egészen jó, PD elemek ára miatt lett rossz hírük anno, ma már az is beszerezhető egész jó áron hozzá, és egyébként nagyon strapabíró, csak hát ha te mondjuk rövid távokon használod az autód, akkor nem ajánlott a dízel. És hát ha elszáll valami, akkor mégis elég drága.


A Fordról sokat nem tudok mondani. Ha jól tudom, ekkoriban volt az a nagyon fura, ezerötszáz gombbal ellátott régi mobiltelefonokra hajazó középkonzol dizájn náluk, amitől hányok, és épp ezért nem is néztem soha utána a Fordoknak ebből az időszakból. Akadhatnak újabbak 1.0 Ecoboost motorral - ezeket kerüld el.

2021. febr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Barnabas333 ***** válasza:

Az első generációs Kia ceednél egy gond van, ha rossz gazdája volt, akkor megszívhatod vele. Nekem már Jd van az nagyon jó.

Skoda Octavia szerintem jó választás. De a Ford focus se rossz. Vw tenném utolsó helyre, pedig 10éve még én is Passat kombit szerettem volna. Igazából én direkt célirányosan a Facebook márka csoportokban érdeklődnék. Ott általában azt is megmondják honnan érdemes venni. Amiket felsoroltál nincsenek ordító különbségek amelyik márka neked tetszik, ülj be mindegyik autóba...

2021. febr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!