Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy gyári J...

Mennyibe kerül egy gyári J Opel Astra akkumulátor?

Figyelt kérdés

Mostani gyári akksi, de már kezdi megadni magát, 12v-os 80Ah, 800A-s AGM akksi van most benne.


Boschnak néztem az S6 akksiját, de valami közel 200 ezer forint... akkor ennél csak több lehet a gyári?

Mivel gyári cucc ezért ugye a neten sehol sincs fent a hivatalos ár, de hátha valaki cserélt mostanában szervizben, vagy ott dolgozik vagy ilyesmi...


Köszi a válaszokat !



2021. febr. 6. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A belevaló Bosch 0092S5A110 számú, ami kb. 60000Ft, az Opel akku gyáriszáma 1201040 listaáron, ez pedig kb. 85000Ft.

(igazából nem értem, hogy miért az S6-os Boscht nézted bele)

2021. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Vegyél egy 20ksat tökéletes az
2021. febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

azért Boscht néztem, mert a Bárdiautó weblapja szerint a Bosch silver s5 ami oda való lenne, de a start-stop miatt az s6-ot írta a bosch weboldala, plusz van az autóban állófűtés, nem tudom, hogy ez kíván-e valami különlegesebb, erősebb akksit.


Az olcsó akksikkal meg az a tapasztalatom, hogy majdnem fele annyi időt bírnak mint a rendesek, vagy gyáriak, és így igazából ugyan ott kötök ki, hogy 2 évente vegyek 20-30 ért vagy 5-6 évente 60-100 ért.

2021. febr. 6. 18:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a K Astrámban szint 80Ah-s, 800A indítóáramú AGM akksi van. De a GM logó mellett látszik hogy az egy Varta akksi átcímkézve. Ha majd cserélni kell, több tízezer forintot a márkajelzésért biztos nem fizetnék.

Cserénél én is márkásat néznék, Bosch, Varta, Exide. Az AGM sajnos nem olcsó, de ahogy én néztem 50-60 körül mennek ezek az akkuk. 200 ezret biztos nem adnék érte. Ez egy Astra, nem Ferrari.

2021. febr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szóval én vennék valami ilyet 45-ért: [link] Ez még elfogadható ár.
2021. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
No offense de az akku univerzális alkatrész. Nyílván ne auchan márkát vegyèl bele, de egy 25 ezres varta simán kiszolgál jópár évig.
2021. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6!

80Ah körüli (gyárinál lényegesen kisebbet nem raknék be) start-stopos (AGM) Varta akkumulátor hol kapható 25 ezerért?

2021. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ha jól emlékszem nekem is azt mondta egy akksi boltos csávó hogy az agm-es akksik drágábbak és olyan 60 nál kezdődnek.

Amúgy lehet csak legenda, de hallani olyanokat hogy hiába mondjuk egy mezei varta, meg egy gyári mondjuk opel (gm) akksi ami varta átcímkézve, minőségben is így szoktak lenni eltérések.


#4 a K astra az már nem is GM-es, hanem Peugeot konszern, nem? Fura hogy gm-es akksit raknak bele :D

2021. febr. 6. 20:03
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem! 2015-ben jött ki a K. Akkor még sehol szóba sem került a PSA. Az enyém ugyan 2017-es, de minden alkatrészén ott virít a GM logó. A tulajdonosváltás miatt nem tervezték át az egész autót. Az egész gyártósort nem dobták ki, a raktárakban lévő alkatrészeket nem zúzták be. Nem terveztek PSA padlólemezt, váltót, motorokat pontosan ugyan olyan kinézetben és műszaki tartalomban.

Amit most veszek új K Astrát, az is GM termék. A PSA súlyos jogdíjakat fizet a GM-nek még a csavarokért is. Az On-Star is GM termék. Ez idén január 1-től szűnt meg. Pont azért mert nem akartak erre is jogdíjat fizetni.

A nemsokára érkező L Astra márteljesen a PSA terméke lesz a padlólemeztől a motorokig.

2021. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Visszatérve a témához, ha a 6-os hagyományos, ólom-savas akksira gondolt, nem AGM-re, azt nagyon nem ajánlom start-stopos autóban. A töltési rendszer nem arra van kitalálva, nagyon hamar meg fog dögleni benne.
2021. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!