Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi miatt viselkedhet így a...

Mi miatt viselkedhet így a gázpedál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyukámtól kaptam egy autót városi használat céljára (KIA picanto 2008), amit ő használt előttem, kb 7 évig.

Mióta megvették az autót, a kuplung teljesen jó, a fék elég érzékeny, könnyen lesatuzható az autó, de a gázpedál az valami katasztrófa. A gázpedál kezelése a következő:

-indulásnál erőteljesen meg kell nyomni (nem lehetséges a finom gáz adása) aztán tudom vissza engedni, és rajta tartani egy finomabb ponton ahol nem ad erős gázt az autónak.

Ugye így lehetetlen, hogy megugrás nélkül induljon az autó, ami araszolgatásnál, esetleg csúszós úton elég veszélyessé teszi szerintem. Nem beszélve arról, hogy rettentő kényelmetlen így az autót vezetni.

Ezzel kapcsolatban mondtam a szüleimnek, hogy ezt nem tudom hogyan tudták használni, mert ez szerintem nem jó. Anyum szerint teljesen így kell működnie, csak hozzá kell szokni.

Megnézettem egy szerelővel, viszont ő sem mondott rá semmit, hogy baj lenne vele. A napokban tervezem elvinni más helyre is, viszont előtte szeretnélek titeket is megkérdezni, hogy ez valóban normális-e, esetleg ha van köztetek valaki, aki vezetett ilyen autót, volt-e ugyan ilyen tapasztalata?



2021. febr. 8. 00:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésedből kiderül, hogy tapasztalatlan vagy, ez okozza a gondot.


Sokan hiszik azt, hogy ha az autó elkezd ugrálni induláskor, akkor a gáz a rossz, mert nem tudják elég finoman adagolni. Ennek semmi köze hozzá. Tőgázzal is el lehet indulni szépen, sőt, minél nagyobb gázzal indulsz, annál simábban lehet elindulni is.


Az ugrálós elindulásnak MINDIG a rossz kuplunghasználat az oka. Hogy milyen a gázpedál, hogy úgy kell-e működnie, azt nem tudom, azt viszont igen, hogy nem az okozza az ugrálós elindulást.

2021. febr. 8. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha bowdenes, akkor ki kell pucolni a fojtószelepet.
2021. febr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

2 lehetséges problémára tudok gondolni:

-csak városban használták az autót, ezért tele van lerakódással a motor, így nehezen csinálja a dolgát


-vagy/és befog a fék


Rakj bele egy teljes tank 100-as benzint és menj vele egy jó hosszú utat, ha ez nem oldja meg, akkor jöhet a szerelő, nézze át a fékeket.

2021. febr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Mamád -aki laikus- 7 éven keresztül gond nélkül használta.

A szerelő -aki bizonyára látott már néhány gázpedált- szintén nem talált benne hibát.

Kicsi a valószínűsége, hogy a hátad mögött összebeszéltek:

"nagggggyon tré az a gázpedál, de mondjuk azt a gyereknek hogy kifogástalan" ;)


Nem lehet, hogy a Te lábaidban keresendő a probléma oka?

2021. febr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

"indulásnál erőteljesen meg kell nyomni (nem lehetséges a finom gáz adása)"


Világosan leírta a kérdező a helyzetet, a fsznak kell belekötni....


A mamája valószínű más autót nem vezetett, ezért találja jónak.

A szerelő meg szimplán szarik rá, amiből nem 500 ezres haszna van.


Valószínű még bowdenes, akad a fojtószelepben a pillangószelep, és az "kattan" megnyomásra, amikor kiakad.

2021. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kicsit kusza a leírás, jobban megfogalmazhattad volna a hibajelenséget.

Ha jól értem, kis gázadást nem érzékel az autó, de felengedést igen.

Ezekben tudtommal elektromos gázpedál van, aminek a működése eltér a bowdenestől; aki utóbbihoz szokott, annak furcsa az átállás. A legfőbb különbség, hogy nincs azonnali gázreakció. Egy, de akár másfél másodperc késés is lehet a gázpedál megnyomása és a motor fordulatának változása között. Ez a gázpedál felengedésekor is előfordulhat.

Szóval, próbáld meg azt, hogy adsz egy kisebb gázt és vársz, megnézed kis idő után követi-e a motor.

2021. febr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szar az elektromos gázpedál teljesen felesleges volt feltalálni, a bowden a jó
2021. febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is elektromos gázpedál van, hát állandóan taposni kell hogy érzékeljen. A felengedésre meg dadog a motor tőle...
2021. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
na épp ezaz, én vezettem fiat panda, suzuki liana és daewoo kalost...bowdenes után ezeken kiakadtam annyira rossz érzés, váltani akarok felfelé, leveszem a lábam a gázról benyomom tökig a kuplungot erre felbőg a motor mert 1 másodpecet késik a potméter vagy mi...nem bírom megszokni maradnék a régi kábeles pedálnál ne legyen köztünk még 1 elektronika ami felül bírál
2021. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem az érzékelő hibája, a motor szoftver van úgy beállítva, hogy hirtelen ne reagáljon, ez által csökkentik a károsanyagot. Szoftveresen lehet ezen változtatni.
2021. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!