Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Metálfényezés hogyhogy nem...

Metálfényezés hogyhogy nem fakul meg?

Figyelt kérdés
Az alany egy Suzuki Sx4, narancsmetál, az egész életét kint töltötte, tavasztól-őszig tűző napon. Az autót azért lemosom, belül kitakarítom, szervizeltetem, de semmi extra. 275 ezer km van benne, a fényezés ugyanolyan szép, mint újkorában 3 évesen, 2010-ben, mikor megvettem. A metálfényezés ennyit jelentene?
2021. febr. 10. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szereld le a rendszámtáblát és nézd meg mögötte milyen a színe.
2021. febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. 2014-es SX4-en két év után hámlott a szar..vagyis “kiváló minőséget képviselő” festék az apró kőfelverődések körül... nem gondoltam volna, hogy ilyen szívós :D
2021. febr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fakul az is, de nem mattul be. A metál fényezésen mindig van lakk réteg, ami plusz védelmet ad. Az alap színeken általában nincs lakk, így az UV sugárzás jobban károsítja a festékréteget. Én úgy vettem észre, hogy gyakran hamarabb rozsdásodnak is az alap színű autók.
2021. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos modelleknek sokkal jobb, tartósabb a fényezése, és ez ártól független. Úgy tűnik az SX4 is ilyen.
2021. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!