Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megbízható az 1.4...

Mennyire megbízható az 1.4 turbós Opel Astra J?

Figyelt kérdés
erősen gondolkozom azon hogy 1.4 turbós astra-t vegyek mert nekem szép, azt mondják megbízható, és egész jó teljesítménye van a 140 lovas verzióknak. És felvetettem egy ismerősömnek szerinte nem ó konstrukció és szeretném megtudni hogy ez tényleg így van e.

#megbízható #opel astra 1.4 t
2021. febr. 10. 22:01
A kérdező szavazást indított:
Nagyon megbízható
Eléggé megbízható
Megbízható ha karban van tartva
Nem az
Felejtsd el
17 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

4 évig volt ilyenem. Szerettem alapvetően.

Télen, ha sok a városi dugóban ácsorgás, akkor kéri az EGR tisztítást. nem nagy költség.

Volt még tankszellőztető szelep hiba amire a szerviz nem jött rá, végül én javítottam. Fél órás szerelés volt kb. :)

A kuplung elég kemény ezeknél, de mind olyan, már újonnan is. Autópályán jól érzi magát, a városi forgalomban kevésbé.

7liter körül fogyaszt.

Ami rendkívül idegesítő volt, hogy a tempomatot nem tudod egyesével léptetni, hanem egy pöccintés az 2Km/h. Így, ha rossz tempónál nyomsz rá, akkor nem tudsz pont 50-el menni, hanem mondjuk 51-el. :)


Erre nem lett jó megoldás 4 év alatt...


Egyébként jó autó, Opelhez képest igényesen van megcsinálva. Vedd meg nyugodtan.

2021. febr. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek van, újonnan vette. Egy igen költséges váltójavítása volt. De az valami típushiba volt a korai daraboknál (részletet nem tudok), ezen kívül szeretik, probléma menetes kocsi.
2021. febr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is újat vettem, semmi probléma nincs vele. Vegyesben 6.5-7 liter a fogyasztás, 130-nál 2500 körül forog hatodikban, olajat nem fogyaszt.

A széria elején volt a váltóprobléma, illetve a vízpumpa melletti hűtőfolyadék szivárgás.

Érdekes módon itt még sikerült habosított műanyagot és szivacsos szövetborítást tenni az ajtóra/műszerfalra, a K Astrában, sőt még a feljebb pozícionált Skoda Octaviában ez már nem nagyon sikerült.

Érdemes egy jobban felszerelt példányt venni, a bi-xenon nagyszerű éjjel, és ez is tudja az automata reflektor le-felkapcsolást.

Összességében nem rossz kis autó, nálam a 7-es Golf és az Insignia volt még képben, de mivel nagyon jó árat kaptam az általam összeállított, rendesen felextrázott példányért, ez lett a befutó. A Golf fele ennyi extrával 1 millióval lett volna drágább.

2021. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!