Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek a veszélyhelyzet...

Akinek a veszélyhelyzet megszűnése után pár nappal fog lejárni a forgalmija az lehet megszívja?

Figyelt kérdés
Akinek ugyebár a veszélyhelyzet alatt jár le, az kap 60 nap haladékot. Na de mivan azokkal akiknek pár nappal utána jár le? Pl. ha majd márc 31-ig tart a veszélyhelyzet (és mondjuk ezt március 25-én jelentik ezt be) akkor akinek március 30-án jár le az ráér május 30-ig levizsgáztatni, de akinek meg pl. április 2-án azt meg 3-án már megbűntetik? Vagy rosszul értelmeztem valamit?
2021. febr. 12. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érvényes a forgalmid, és úgy használod az autót, akkor megbüntetnek, igen.


Simán lehet, hogy majd azok is szívnak, akik normál időben vizsgáztatnának, de akkor zúdul a rendszerre sok halogatós. Én ezekeknek előbb adnék időpontot.

2021. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól értelmezed, de ez miért szívás? Előbb-utóbb mindenkinek le kell műszakiztatni az autóját, ha legálisan szeretne közlekedni vele. Ha jó állapotban van, akkor egy héttel korábban, vagy két héttel később is átmegy, nem? ;)
2021. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi akadályoz meg abban, hogy elvidd vizsgáztatni?
2021. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vortrex ***** válasza:
100%
Én sem értem, mi ezen a szívás? Azelőtt kell elvinni vizsgáztatni, mielőtt lejárna, mint minden normális esetben. Nehogy már veszteségként érjen, hogy egy 2 éves periódust nem tudsz még 2 héttel kitolni.
2021. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Például ezért sem érdemes halogatni. Én pl jövő hét keddre kaptam időpontot. Eszem ágában nem jutott nem levizsgáztatni az autómat, hiszen 1,5 hét múlva fog lejárni.
2021. febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a veszélyhelyzet alatt szünetelne a vizsgáztatás, akkor megérteném.

De akármikor levizsgáztathatja, ha az utolsó pillanatra hagyja és emiatt kicsúszik az időből, az az ő baja.

2021. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én sokkal előbb nem szeretném vinni vizsgára meg idén nem is tudnám. Tehát már most kéne időpontot kérnem, de ha tudnám hogy még akkor is fog tartani a veszélyhelyzet akkor még én is ráérnék később vinni. És akkor a következő is később lenne. Mind1 bonyolult...
2021. febr. 12. 19:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ez egyszerű kérdés:

Vane egy határidő, esetünkben a vészhelyzet lejárta.

Ha túlléped, persze hogy megkapod a bírságot.

2021. febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
mekem március 23 jár le , február 25. kaptam időpontott mi köze a vészhelyzetnek a műszakihoz ? dolgoznak ők lehet időpontot kérni
2021. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért lenne jó neki a hosszabbítás, mert nem menne át most műszakin, és ezt jó lenne kihúznia.


Lehet nem világos, de halasztani lehet a műszakit. Arra még nem jár bünti, ha áll az udvaron érvénytelen forgalmival. Onnantól lesz újra 2 év, amikor sikerül elvinni. Erre az időre érdemes ideiglenesen kivonatni a forgalomból, akkor nem kell rá fizetni semmit. A bünti akkor jön, amikor elkapnak érvénytelen forgalmival forgalomban.


Hát igen kérdező, ez szívás

2021. febr. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!