Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motorral érdemesebb...

Melyik motorral érdemesebb megvennem? Škoda Octavia 3.

Figyelt kérdés

Találtam két jó állapotú használt 1.6 TDI (8000€) és 2.0 TDI (9000€) 3-as Octáviát, azonban a 2.0 TDI egy ezressel drágább, 3 évvel öregebb és több a lejárt km.

Nem vagyok gyorshajtó, stabil 90-100 km/h, nem is nagyon előzgetek ha nem muszáj ezért nemvágyom erős autóra. Hosszabb időre tervezem ezért inkább javasolnák nagyobb motorral, csak hát ugye drágábbak. Mik a főbb különbségek? Persze nagyobb a fogyasztásuk valamivel de így is 5 liter kb. ami elég jó.

Első autóm lenne. Eddig egy öreg Renault Scenic 1.9 TDI -n tanultam/vezettem. (Lényegtelen csak megjegyeztem).


2021. febr. 13. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 2.0-val vagy 1.4 TSI-vel venném. 1.6-ba inkább Rapidot néznék
2021. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Voltam már megnézni egy használt 5 éves 1.6 TDI Rapidot de végül nem vittem el. Sokallottam érte a 8400€-t. Szép autó persze de ennyi árért már Octavia felé hajlok. Mindenesetre dieselt tervezek, városon kívül hosszabb távokra.
2021. febr. 13. 17:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Bőven jó az 1.6 TDI, meg gyakoribb is, könnyebb jót találni. Golf 6-ból ismerem jól, 140-160at is tartja ha kell, bármilyen távon.
2021. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen talán énis jobban húzódnék az 1.6-hoz.
2021. febr. 13. 19:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!