Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 1.6 tdi?

Skoda Octavia 1.6 tdi?

Figyelt kérdés
2017-2018 körüli autót nézek, a munkámból kifolyólag viszonylag sokat megyek, 40-45 ezer km/év. 1.6 crtdi, 116 lóerővel milyen választás lenne? Hosszútávra terveznék a kocsival, max 4 millió a keret.
2021. febr. 13. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyit mész, akkor jó választás. Nézesd át lehetőleg szervizben vásárlás előtt. Én csak jókat hallottam róla, kivéve a regenerálást, azzal voltak gondok akitől hallottam, de szerviz megoldotta, illetve a sok rövid távot nem szeretik.
2021. febr. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben utánajárnék a tartós bérletnek, számolgatnék.

[link]


Ez régebbi cikk, azóta lehet dízeleket is bérelni.

[link]


200.000+ futott autónál már jönni fognak a zsebbenyúlós tételek is, amiket a cikkben nem számolnak: DPF, leömlőbe integrált turbó, EGR rendszer, stb.


Ha sikerül kihoznod kb. egyenlőre a költségeket, akkor 3-4 évente új autóba ülsz ugyanannyiból.

2021. febr. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hm, ezen megmondom őszintén nem gondolkoztam, eddig. De jobban belegondolva nem rossz, nincs biztosítás, műszaki, stb költség, meg az említett szervizek, ami terhelne. Nem keresek rosszul persze, de egy értékvesztést, ami egy autóvásárlással jár, megérezném én is, s ezek új autók. Nem az enyém, hát üsse kő, a kötelező biztosítással már úgy érzem néha, hogy nem az enyém a kocsi. Köszi. De, hogy éri ez meg nekik?
2021. febr. 14. 03:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom úgy, hogy 3-4 év alatt kifizeted az autó piaci értékét, ami végig náluk szervizelt és náluk marad, még tudják értékesíteni.


Neked valószínűleg több lenne 120-nál a havi díj a futásteljesítménytől függően.

Átadáskor is vannak külföldön panaszok, hogy normál használatból fakadó karcolásokat kérnek számon. Szóval minden szerződést alaposan el kell olvasni.


Utána kell számolni, és a 4 milládat befektetni jó kamattal, csak így érheti meg.


Viszont nincs gondod az autóval, csak tankolod. Aztán beülsz egy másikba.

2021. febr. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe az év járatot adnám lejjebb, venném egy max 100.000-ez futott Octaviat vagy Rapidot abba 5 év múlva olyan 300.000 lesz, azt még el is tudod adni.
2021. febr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!