Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplung benyomása UTÁN, nem...

Kuplung benyomása UTÁN, nem tudom jobbhoz hasonlítani, mintha egy halk ékszíj hangot hallanék. Ugyan az a típusú nyöszörgés, csak halkabb. Ha visszaengedem nem hallik. Kinyomom, hallik. Csak hideg motornál jelentkezik. Van ötletetek mi lehet?

Figyelt kérdés
Egy VW Golf 7 1.6TDI a páciens, én kinyomócsapágyra gondolok de az pont hogy akkor nyikorog ha rálépek a kuplungra, nem pedig kinyomott állapotban.. Van ötletetek?

2021. febr. 14. 16:33
 1/4 Vortrex ***** válasza:
80%

A kuplung akkor kerül kinyomott állapotba, ha rálépnek. Tranzba esik, aki olvassa a kérdést.

Akár lehet nyelestengely csapágy is, de az inkább morajlik, mint nyöszörög.

https://www.youtube.com/watch?v=7a005EeMdqM

2021. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon vicces, hogy nem jól fogalmaztam meg. A magyar 40es anyukák kedvenc fegyvere a nyelvtan, használd ügyesen.


Komolyra fordítva a szót nem, egyáltalán nem ilyen, ténylegesen mintha egy ékszíj csúszna de nyilván annak semmi köze a kuplunghoz.

2021. febr. 14. 17:35
 3/4 Vortrex ***** válasza:
Nyaljál sót
2021. febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tetszik, ha nem, mikor a pedált benyomod, akkor nyomod ki a kuplungot, akkor választod le a motort a váltóról.

Tanulj meg fogalmazni, ha már kérdést teszel fel.

De (bár nem tudom miért) próbálok segíteni.

Ha benyomod a pedált, tehát a lábad a pedállal együtt a tűzfalnál van, pedál a padlón, lábad majdnem nyújtva (nem tudom hogyan írhatnám még körül), akkor kinyomod a kuplungot.

Ha ilyenkor van hangja, akkor kinyomócsapágy. Tudod, azért kinyomó, mert ilyenkor nyomod ki a kuplungot.

Ha akkor hallgat el mikor a kinyomod a kuplungot (pedál lent van), akkor nyelestengely csapágy.

De ezt már nem fogom elmagyarázni.

2021. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!