Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyikek erős és gyors nagy...

Melyikek erős és gyors nagy autók, amik tényleg nagyok, akár 7 személyesek?

Figyelt kérdés
Olyanra gondoltam, amivel vontatni is lehet, tehát az össztömege is nagy, ugyanakkor gyors robbanékony kocsi. Próbáltam Multivant, de nekem kényelmetlen érzés volt gyorsan menni vele. A Sharan tetszik, de kicsi és nem elég erős a rendszeres vontatáshoz. Tudom hogy ha nagy autó, akkor nem azzal kell rekordokat döntögetni, de valami jó kompromisszumot keresek, kíváncsi vagyok személyes tapasztalatokra.

2021. febr. 14. 17:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Csak kettes, nem vagyok okos. Oké, jogos, belenyugszom.
2021. febr. 14. 20:33
 12/18 anonim ***** válasza:

"Amolyan melós-/külföldrejárós autóra gondoltam."


És viszed a brigádot, a cuccaikkal?

IFA platón bőven lesz hely, nem is kell vontatni.

2021. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"A Q7 szervizelése macerásabb mint egy lim-lom Sharané? "

Nem macerásabb, de biztosan drágább elvégre komolyabb technika van benne ( légrugózás - ha van, összkerék, 3 literes dízel).


Ebben a kategóriában ott van még a VW Touareg.

2021. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"IFA platón bőven lesz hely, nem is kell vontatni."

Az a baj, hogy az IFA nem igazán gyors.

A Touareg kicsi, úgy értem az össztömege kicsi, egy 3 tonnás utánfutó szerintem letolja az útról, oké hogy elhúzza, de meg is kell vele állni.

Az a helyzet, hogy van egy Dailym, az nehéz, jó vontatni, pakolni, de nem személykocsi, amúgy egészen jó vezetni, csak 3 parkolóhely kell. Szeretném lecserélni egy személykocsi jellegű dologra, de eddig csak olyat próbáltam, ami ugyan kicsi volt, viszont pont ugyanannyira lomha.


A Touareg, Q7 jó, de 2700 körül van az összsúlya. Akkor ezek szerint még az Ivecóval járok legjobban.

2021. febr. 15. 20:37
 15/18 anonim ***** válasza:

"Akkor ezek szerint még az Ivecóval járok legjobban"

Az tachográfos ha vonóhorgod is van. A terepjárók nem.


"A Touareg, Q7 jó, de 2700 körül van az összsúlya."

Az nem lényeges, mindkettő húzhat 3.5 tonnát.


"A Touareg kicsi, úgy értem az össztömege kicsi, egy 3 tonnás utánfutó szerintem letolja az útról, oké hogy elhúzza, de meg is kell vele állni."


Miért tolná le? Nincs rajta fék? Egy 32 tonnás félpótkocsi letol az útról egy 8 tonnás vontatót? :D

Nem véletlenül huzigálják a németek a lakókocsikat meg a hajókat ilyenekkel, pont ezt nem tolja le az útról. A Daily sem nehezebb üresen ( bár abba lehet pakolni ).

2021. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"Az tachográfos ha vonóhorgod is van"

Nem az, de elég spéci a munka amire használom. Állatszállítás: Saját állat, saját kocsi, nem eladási céllal. Lehet rosszul tudom, de még sose piszkáltak NAV-osok.

Oké, ezért is tettem fel a kérdést, a Touareget alapból kizártam volna. Nem gobndoltam hogy húzhat nehezebbet az összsúlyánál, de akkor ennek is utána kell néznem, fogok is.

"Egy 32 tonnás félpótkocsi letol az útról egy 8 tonnás vontatót?"

Ezeknek kicsit más a felépítése, de jogos elgondolkodtató. Néztem amúgy B+E-s nyergesvontatós autót de itthon olyan ritka, nem mertem megvenni, de tetszett hogy létezik.

2021. febr. 15. 21:06
 17/18 anonim ***** válasza:

" Nem gobndoltam hogy húzhat nehezebbet az összsúlyánál, de akkor ennek is utána kell néznem, fogok is."


Egy ideje módosították az erről szóló Köhém rendeletet, így ha a gyártó jóváhagyat egyedi vontaátsi értékeket és erről EU-s típusbizonyítványa van akkor nálunk is kérdés nélkül elfogadják - annak ellenére, hogy ilyen korábban nem lett volna lehetséges. Így tudnak a 3,5 tonnát húzni az újabb összkerekes pick-upok és terepjárók/SUVok.


B+E nyerges van, Németországban többet találni. Ezek még autópályamatricásak, nem tartoznak a használat arányas útdíjrendszer alá.


Ha nem kereskedelmi célú a használat, akkor valóban nem tachográfköteles.

2021. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Talán Land Cruiser, vagy valamilyen Pick-up.
2021. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!