Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felengedhetem a kuplungot,...

Felengedhetem a kuplungot, miközben enyhén nyomom a féket?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy kereszteződéshez érkezem és jobbra kis ívben akarok kanyarodni. Előtte fék, hogy a sebességem kb 25 kmh-ra csökkenjen, ekkor visszaváltok 2-esbe.


Aztán szépen lassan felengedem a kuplungot, de közben még enyhén fékezek, tehát a fékről nem veszem le a lábam, miközben kanyarodok, nehogy nagyon meginduljon az autó, miközben felengedem a kuplungot. Ilyet lehet csinálni?



2021. febr. 15. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne?
2021. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, csak hülyeség. Ha nyomnod kell a féket a kanyarban, akkor túl gyorsan érkeztél.

Kanyarodás normális menete:

Lassítás motorfékkel, visszakapcsolgatva, plusz üzemi fék.

Mire elfordítod a kormánykereket, már nem fékezel, hanem sebességben vagy (esetedben második fokozat), kuplung már felengedve, és már a gázpedállal szabályozod az autó sebességét.

Kanyar közepétől már lehet kigyorsítani.

2021. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha kanyarodás előtt visszahúzod kettesbe, és fölengeded a kuplungot, akkor az fog annyit, hogy nem is kell fékezni. A
2021. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De úgy érzem 25-el nehezen veszem be a kanyarokat. akkor mennyire fékezzem az autót? 20 km/h-ig? annyinál váltsak kettest?
2021. febr. 15. 14:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen. Kettesbe nyugodtan tedd vissza.
2021. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De milyen sebességnél? 20 km/h-nál tegyem a 2est?
2021. febr. 15. 14:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Amúgy mikor kanyarodsz folyamat a műszerfalat bámulod? Még 10-nél is elbírj a kettest, de akár 40-45 nél is bírná. Egyébként nyomod a féket és mikor alapjárat környékén van a fordulat, akkor kinyomod a kuplungot, kapcsolod a kettest, közbe fékezel. Odaérsz a kanyar elé a megfelelő sebességgel, elengeded a féket, meg fel a kuplungot. Mikor elérsz oda a kanyarban ahol kezdheted a kigyorsítást, gyorsítassz majd kapcsolod a harmadikat. Nagyobb sebességgel bevehető kanyaromnál is ugyanez, csak más sebbességgel. Szerintem általánosságban elmondható hogy városban kettesben kanyarodsz.

Egyébként mikor én tanultam, ugyan már tudtam sebességet váltani hisz volt A1 kategóriám, de már az előtt is volt AM váltóssal. Csak a kezelőszervek mások, azokat kellett megszoknom. Mikor bizonytalan voltam pl emelkedőn, akkor miután kapcsoltam a 3.-at, megkérdeztem hogy maradhat, vagy menjen a 4. Kanyarnál is volt, ahhol viszonylag gyorsan lehetett kanyarodni. Mivel bizonytalan voltam benne, megkérdeztem hogy itt elég-e a 3. Nem volt belőle probléma, hisz azért voltunk ott hogy tanuljak. Tanítani is egyszerűbb ha tudja hogy mit nem tudsz.

2021. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem a műszerfalat, hanem a sebességmérőt... sokszor úgy érzem hogy az oktatóm későn szól kanyarodás előtt, és ezért nem tudom kellően meglassítani az autót és nem tudok szépen, nyugodtan, kapkodás nélkül kanyarodni
2021. febr. 15. 23:33
 9/11 anonim ***** válasza:
#8, ezt viszont megértem. Én szóltam az oktatónak hogy időben szóljon. A kommunikáció csodákra képes..
2021. febr. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy milyen későn kapod az információt a bekanyarodáshoz, ahogy az sem számít, hogy az adott pillanatban mennyit mutat a kilométeróra.

Ha úgy érzed, hogy a gázelvétel, és/vagy a visszaváltás ellenére is nagy a tempó, akkor nyomod a féket. Azt viszont egyedül neked kell fölmérni, hogy milyen erősséggel.

Amennyiben úgy látod, hogy az oktató direkt későn szól, akkor emlékeztesd, vegye figyelembe, hogy Te még csak most tanulod kezelni az autót, és több időre van szükséged.

Bár a városi közlekedés max. 50km/h tempója mellett nem biztos, hogy ez komoly érv....... ;)

2021. febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!