Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fényszóró motoron akkor...

Fényszóró motoron akkor működik csak, ha jár a motor?

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan hogy csak helyzetjelző van.
2021. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne aksi/ v.mi modernebb, akkor nem világít/ csak a helyzetjelző megy amíg be nem indítod.
2021. febr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok.Ha nincs benne aksi akkor természetesen helyzetjelző sincs.
2021. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ez esetben rosszul van bekötve :) van kapcsoló de csak 1 fajta világítás ég, ha "le kapcsolom" kikapcsol :)
2021. febr. 17. 18:55
 5/7 Alfa1 válasza:

Fénszóró, vagy tompított?

A fényszóró az általában a legerösebb fény, az autókon, és motorokon is, és elvileg csak lakott területen kívül használhatod, és csak akkor, ha senkit nem zavarsz vele (nem jön szembe, és nincs elötted senki).

A tompított az a normális esti - éjszakai fény, ami a motorokon nappal is kötelezö (plusz lakott területen kívül mindenkinek). A régi motorokon ezt külön be kell kapcsolnod (mint az autóknál). A modernebb motorokon a tompítottat nem tudod kikapcsolni. A gyújtásra van kötve, tehát, ha ráadod a gyújtást, akkor bekapcsol, és csak akkor kapcsol ki, amikor leállítod a motort (leveszed a gyújtást).

2021. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alfa1 válasza:

5-ös vagyok. Bocsánat, félreértettem a kérdést.

Ha csak egy kapcsoló van, akkor az általában a fényszórót kapcsolja, és a tompított automatikus. Ha beindítod a motort, és nem kapcsol fel semmi, viszont a fényszótót fel tudod külön kapcsolni, akkor elvileg kiégett a tompított izzója (vagy a biztosíték).

2021. febr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi! Szerintem biztositek vagy rossz kabelezes :) mert az izzo szal sertetlen
2021. febr. 23. 09:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!