Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gáz elengedéskor fordulat...

Gáz elengedéskor fordulat szám növekedés (miért?)

Figyelt kérdés

Le szedtem a karburátort amin volt a szivató bowden meg a gáz kar bowdenje, vissza szereltem mindent jól de a motor mikor megyek fokozatba és elengedem a gázt, elkezd fokozatosan fel-fel búgni (emelkedik a fordulat)

Mi miatt lehet ez? Nagyon zavaró, én a szivató bowdenre gondolok hogy azon kell állítanom de csak tipp.



2021. febr. 15. 14:24
 1/6 A kérdező kommentje:
50cc motorról van szó
2021. febr. 15. 14:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem szorul a gázbovden, akkor keveset kap. Mivel csak úgy nem állítódik el, valószínűleg falsot szív. Ezt könnyen le lehet ellenőrizni. Féktisztítóval fújd a szívó oldalnál az illesztéseknél. Ha felpörög a motor, akkor fals levegőt szív.
2021. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem a gáz bowdent és laza :/ a karburátor felöli végén kéne huzzak? Csak nem nagyon értem hogy lazulhatott meg a bowden nem akartam állítani.

A féktisztítós rèszt nem értem.

2021. febr. 16. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:

A féktisztítós rész magyarázata: A 2. válaszoló arra gondolt, hogy járó motornál (alapjáraton) fogj egy féktisztító sprayt (lehet dezodor is bár a féktisztító jobb) és fújj rá vele a henger aljára (hengertalpra) ahol illeszkedik a blokköntvénnyel a henger). Ha felpörög a motor akkor a valószínűleg a hengertalp tömítés a ludas. Ugyan ezt a műveletet el lehet végezni a szívó oldalon (tehát a karburátor és a henger illesztésénél is(erre gondolt a 2. válaszoló gndolom). Még annyit hozzátennék, hogy lehet gyújtás oldali szimering is a falsszívás oka (ha egyáltalán szív valahol falsot).

Milyen motor ez pontosan?

A karburátor leszedése előtt csinált ilyet?

2021. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Generic Trigger 50X

Elötte nem, azért szedtem szét a karbit mert fokozatban gáz adáskor eg bizonyos gázkar forgatásnál visszaesett a fordulat és megtorpant a motor, ezért kifujtan a fuvókákat, de lehet ez nem lesz elég, nagyobb fuvokát kell bele vegyek.

2021. febr. 16. 21:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Elnéztem. A szivató bovden a laza 🤐
2021. febr. 17. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!