Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Audi A6-osban (C6!! gen)...

Az Audi A6-osban (C6!! gen) melyik dízelmotorok ajánlottak illetve az automata váltóik mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Ingázni keresek dízelt kombit főleg, mert azért pakolunk,

egy C6-osat kipróbáltam ismerős által , eldöntöttem hogy szerelem autó amilyen kényelem ahogy beleültem ill. úgy éreztem hogy nekem találták ki.

Ő megrögzött audi b.zi, mindenről annyit mondott "ez audi, minden tökéletesnél jobb nem létezik rossz" lényegében a szavaiból kivéve, nem releváns.



2021. febr. 17. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Audi A6-ba egy motor való, a 3.0 TDI, kisebb semmiképp sem. Egyrészt ez a legstrapásabb, legmegbízhatóbb motor, másrészt ereje is van bőven, amennyi illik egy ilyen autóba.

Amúgy igen, kicsit elfogult vagyok én is az Audival szemben, de ez nagyon összerakott autó, 15 évesen sem zörögnek, nem tűnnek réginek, nagyon átgondolt autó. Jómagam 80 ezer km-t tettem egy ilyen C6-os 3.0 TDI-be, 350 ezer km-el adtam el az autót, csak a turbó füstölt el sajnos, azt megszívtam, minden egyéb fontos alkatrész még gyári volt benne. Egyébként nagyon csendes, takarékos, erős autó, imádtam. Most a Tiptronicról hallani jót is, rosszat is, én annyit tudok mondani, hogy egy normális váltószerelő, aki a hibát tárja fel, nem pedig pénzt akar lehúzni rólad, az 200-300 ezer forintból rendberakja a váltót, ha neadjisten arra kerül a sor. Ennyibe kerül a kéziváltósba is a kuplung és kettőstömegű cseréje munkadíjjal. Az enyémben váltóolajat cseréltem egyszer, mikor megvettem, de 350 ezer km-el is még teljesen rángatásmentesen ment, semmilyen hibát nem produkált még (a Tiptronicok is mindig jeleznek apró hibákkal, hogy közeledik a vég, nem hirtelen áll meg). Összességében nagyon ajánlom, szerintem az egyik legjobb Audi modell.

2021. febr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért a 2.0 TDI sem döglik meg a gyengeségtől benne, normálisan közlekedni vele messze elég. De én is inkább venném 3.0-val. A Tiptonic-ot, ahogy írták lehet fenntartásokkal kezelni, de én sem vennék manuálist már.

Jók ezek az utóbbi évtizedekben gyártott VAG dízelek. Csak rá kell szánni a pénzt, hogy ne megy millió km-es, szétrúgott sz/rt vegyél

2021. febr. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!