Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 5 comfortline vs skoda...

Golf 5 comfortline vs skoda fabia 1.4 vs skoda octavia vs fiat punto. Melyiket vennétek?

Figyelt kérdés
2021. febr. 17. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Octaviát vagy A4-et :D
2021. febr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

4 autó kb. 3 kategóriából...

Mégis mire kell és mekkora?

Ha ezekből kell választani, akkor én Octavia kombi dízelt. Mert arra lenne szükségem a hatchback mellé.

Neked lehet, hogy egy városi egyszemélyes munkábajárós autó kell, akkor meg a Fabia is elég.

2021. febr. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tök jó. Végülis a Fabia meg a Punto egy kategória, a Golf is külön kat.,az Octavia pedig még egy kicsivel a Golf felett van.

Mik az igények, az a kérdés.

2021. febr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pontosítok képekkel, mely autókra gondoltam, mert van belőlük régebbi-újabb fajta is:


Golf 5 comfortline- [link]

Skoda fabia- [link]

Skoda octavia- [link]

Fiat punto- [link]


Főként munkába járáshoz kellene, de azért legalább 4 személyes legyen, ha a szüleimet, vagy rokonokat viszek, és azért legyen pakolható is, pld férjen el benne egy nagyobb bevásárlás.

Max 1.5-1.8 millióm van rá(4 évig gyüjtöttem). Tudom, hogy pld a fabia, vagy a tipo olcsóbb, de hátha kell rajtuk javítani valamit.

2021. febr. 18. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Már ahogy leírtad az elején a típusokat, tudtuk melyikekre gondolsz.

Írtad, hogy munkába járáshoz kellene, az mekkora táv, város?

Általában 1-2-en ülnétek benne vagy folyamatosan 4-en használnátok?

A pakolással nem lesz probléma, mi még Agilával (WagonR+ Opel változata) is csináltunk 4en nagy bevásárlásokat.

Sokat lenne hosszabb utakra használva?

Ezekre lenne jó konkrét válasz. Mert nem egy kategóriába tartoznak ezek az autók. Linkeltél egy:

-1.4es Fabiat és egy benzines Puntot, ezek városi autók, kis fogyasztásuak, könnyű parkolni velük, de hátul elég szűkösek.

-Linkeltél egy V-s Golfot, itt nem adtál meg motorizációt, ez már hátul is tágasabb, de ezt is lehet még városban használni.

-És van egy 2es Octavia, ez a legnagyobb a 4-ből, városban nem a legpraktikusabb mert nagyon hosszú, inkább utazó autó kategória, főleg a dízel motorral.

Ha csak/főleg város, akkor mindenképpen benzines, a dízel nem szereti a rövid távokat, és persze benzinesből is főleg a szívó praktikus, olcsó fenntartású.

Illetve ha javasolhatok még típust, a következő Punto generáció, H Astra, illetve a C/D Corsa is van ilyen áron nagyon jó állapotban.

2021. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Munkahelyig oda vissza kb 30KM, 3-an ülnénk benne, mivel a két munkatársam is azon a településen lakik, ahol én, velem szoktak jönni.

Hosszabb távra nem sokat használnám.

Most egy Suzuki Swift Sedan 1.3 GLX van, már rengeteg baj van vele, most is alig ment át a forgalmin, és már unom, hogy mindig csak szervizelem, de csak jönnek a problémák. Eladni ezt már biztos nem fogom, jó ha 80ezret érne.

Tehát nagyjából ilyesmi kaliberű kellene, mint a Swift.

2021. febr. 18. 12:29
 7/7 anonim ***** válasza:

és pontosítás gyanánt. 1.4 benzin Fabia vs. TDI RS Octavia...


Ha munkábajárós filléres igáyló kell, akkor vegyél egy Fabia-t, 3 ember is kibír ennyit benne gond nélkül

2021. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!