Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a motorolaj minimum szinten...

Ha a motorolaj minimum szinten van a nívópálcán, jelentősen jobban kopik a motor?

Figyelt kérdés
Ha emelkedőn-lejtőn megyek a motorral, kap egyáltalán olajat az olajpumpa vagy relatíve kenés nelkül pörög és kinyírja a motort?

2021. febr. 18. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Akkor kidobja az olaj nyomás hiányát úgyis. Mondjuk akkor már késő.
2021. febr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Amíg az olajnyomás visszajelző nem világít, addig nincs baj.
2021. febr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
DE hamarabb megvan ha töltesz rá mint kiírod ide.
2021. febr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Van még kenés, de jobb utántölteni neki. Vegyél 1 liter olajat, azt töltsd bele.
2021. febr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minimum = még éppen elegendő. Normál körülmények között mindenképpen elegendő kenés. Gondolom nem egy offroad pályán a siratófalon akarsz felmenni tiltáson...
2021. febr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé szélső érték. Én azon aggódnék inkább, hogy mitől fogyott el az olaj eddig. És mindenképp töltenék rá, mert ha eddig fogyott, ezután is fogyni fog.
2021. febr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mai nap csináltam rajta olajcserét mivel a napokban vettem egy használt 4 ütemű robogót, de én bolond az olajat elfelejtettem megnézni mielőtt megvettem és eléggé a minimumon volt, kitudja hogy akitől vettem mennyit járt vele alacsony olajszinttel. Hangja nagyon szép a motornak, amikor pörög akkor is, legalábbis úgy tűnik,de lehet azért megnézetem a henger falat, dugattyút benne stb ne érjen meglepi..
2021. febr. 18. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!