Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi volt a legkomolyabb baleseted?

Mi volt a legkomolyabb baleseted?

Figyelt kérdés
Ki volt a hibás és mekkora károd keletkezett? Hogyan változtatta meg a hozzáállásodat a közlekedéshez/ vezetéshez?
2021. febr. 18. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Belémjöttek hátulról, mert a vén faxi telefonozott. KB. 200 ezres károm lett. Még jobban figyelek mindenfelé, mert a bizalmi elv csak elv, de nem gyakorlat...
2021. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Személyautóval nem volt még szerencsére 20 év alatt koccanás sem.

Gokartversenyen volt olyan, hogy egy optimistább előzési manőver során ki akartam fékezni az előttem haladót, de rám zárt, elfogyott a helyem, ezért még erősebben kellett fékezni, de mivel a kanyar is elkezdődött, elfogyott a tapadásom hirtelen, keresztbe álltam a pályán, és olyan 40 km/h körüli sebességgel oldalról nekem jött a mögöttem jövő. A versenyt befejeztem még, de aztán hetekig borzasztóan fájt az oldalam, aludni sem tudtam azon az oldalon. A hozzáállásomat nem változtatta meg, ismét ugyanúgy bepróbálkoznék azzal az előzéssel, de valószínűleg másfél méterrel hamarabb kezdenék fékezni.

2021. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Belémjöttek oldalról, mert egy 2x2 sávos + villamossínek főutvonarla balról rá akart kanyarodni valaki balra nagy ívben, és amikor neki balról elfogytak, kilőtt. Csakhogy én jobbról jöttem a belső sávban. Lassítás nélkül csattant belém. Az autó teljesen megpördült, még jó hogy pont telibe kapta a hátsó tengelyt, így látszólag a karosszéria kevéssé sérült, miközben a saját elejét lebontotta. Utólag derült ki, hogy kifli lett a hátsó tengely, és épp csak be lehetett passzírozni a javítást a GTK alá.

Elsőre csak kifizette volna a pár karcolás lefényezését kb. 25000 forinttal. A végösszeg kb. 15x ekkora lett.

2021. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy mennyi ideje vezetek, szerintem arányaiban sok kicsi balesetem volt, de mindegyik minimális.


Az egyetlen amit én okoztam, egy benzinkúton történt, vártam a sorom az egyik kútnál, hogy az előttem lévő végezzen. Ahogy ő elindult, én indítottam a motort, és egy idióta padlógázzal oldalról elfoglalta a helyet amire addig vártam. Közben pont akkor felszabadult a szomszédos töltőn is egy hely, úgyhogy szitkozódva kapcsoltam egy rükvercet, és adtam egy nagy gázt - csakhogy bár előtte 10 másodperccel, amikor belenéztem a tükörbe, még nem volt ott senki, azóta odaállt valaki és beledurrantam a hátsómmal az ő első lökösébe. Mindkettőnk autója szebb napokat látott, úgyhogy fizettem az úriember tankolását és ezzel elengedtük a dolgot, kicsit meghorpadt az amúgy is karcos-meghúzott első lököse, nekem meg a hátsó. Én a sajátommal sosem foglalkoztam, az az autó egy igásló volt nekem.


A legdurvább talán az volt, amikor a Róbert Károly körúton a reggeli csúcsforgalomban ültem a hobbiautómban munkába menet. Szép tavaszi nap volt, élveztem a kora tavaszi kabriózást, hozzá tartozik a sztorihoz, hogy pont az ezt megelőző télen lett felújítva az autó, ami a hátsó lökös fényezését is magában foglalta (veterán korú BMW 3-as kabrió). Egészen addig tartott a jó érzés, ameddig belém nem durrant hátulról az új Toyota Corollájával egy korombeli fiatal lány, mert telefonozott, csak annyira nézett fel hogy konstatálta hogy a lámpa zöld - de azt nem, hogy én még nem indultam el. Nyilván fújni kellett a lökhárítóm, 40 ezer forintba került, sajnáltam a lányt, mert nagyon pánikba esett, friss jogsija volt, úgyhogy segítettem neki visszarakni a lökhárítóját (az övé leesett), és zsebbe elkértem a káromat tőle, aztán ennyivel elintéztük.

2021. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2014 óta van B-re, még nem volt balesetem. 2015 óta motorra, azzal sokkal többet megyek, azzal sem volt semmi balesetem. Eddig mindennel együtt talán ~80 ezer km-t vezettem (55+25). A motor jóval defenzívebbé, szerintem jobbá változtatta a vezetésem (kocsiban ülve is). Rengetegszer volt, hogy miattam nem lett baleset, figyelmességem miatt sikerült csírájában elfojtanom az összes potenciális balesetet. Motoron sajnos önmagáért felel az ember, akkor is, ha KRESz szerint neki lett volna igaza, nem jó sírfelirat.
2021. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Karamboloztam, egy íves kanyarban átsodródott a szembejövő az én sávomba. Ütköztünk, utána meg bukfenceztem a mezőn vagy 3at, a búzából szedtek össze. Nem lett semmi bajom, pedig egy 4es Passatban ültem. Akkor megijedtem, de nem változott semmi.
2021. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Árok, gyorshajtas miatt. Több könnyű serült. Nincs mese en voltam a hibás, egyszer mindenki mellől elpartolhat a szerencs. Csk esszel, nekem nem kellett tul nagy arat fizetni, de nem mindenki ilyen szerencses (főleg utasokra gondolok).

Azota se volt balesetem, de sose felejtem el.

2021. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: én próbálok úgy vezetni, hogy ne a szerencsén múljon, hogy megúszom-e. De persze az is kell, mert mindig történhet olyan váratlan helyzet is, amire nem tud felkészülni az ember.
2021. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenki próbal akinek van egy kis esze... azt vagy bejön, vagy nem.
2021. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az vólt hogy az autopáján szemböl ütköztem eggy Fiat 133-al 200-al (nekem BMW-m volt)
2021. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!