Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért gyúlhat ki a check...

Miért gyúlhat ki a check lámpa az autómon?

Figyelt kérdés

Opel astra f Caravan, 1994, X16SZ 52 kW.

Csak autópályán szokott kigyúlni pár másodperc erejéig, tapasztalataim szerint legtöbbször nagyobb terhelés nyomán (hágón felfele, folyamatos túlzott sebesség-fordulatszám tartáskor), de akkor sem mindig. Nem érzek semmi változást olyankor, sem a műszerfalon (túlmelegedés, vagy egyéb lámpa kigyúlása), sem motorikusan. Olyan, mintha szólni akarna, hogy heló, öreg vagyok én ehhez, majd egy kicsit végy vissza a tempóból! Már lassan 2 éves jelenség, eddig nem okozott bajt, legalább is bármi egyéb javítása után sem oldódott meg ez. Esetleg ha valakinek hasonló tapasztalatai, tippjei, megoldása van, szívesen hallgatom! Remélem nem komoly és főleg nem egy lassan forró probléma kezdődik. Köszönöm előre is a válaszokat! (U.i hagyományos módszerrel nem tudtam kiolvasni a hibát, úgy tűnik, nem menti el)



2021. febr. 18. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Hibakiolvasás talán mond valamit, már ha van ilyen lehetőség.
2021. febr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-eshez: Van rá egy otthonra tervezett megoldás: a biztosítéktáblánál ahova a csatlakozó kerülne, két lábat össze kell elektromosan kössek és a műszerfal lámpáinak villanásaiból ki lehet olvasni a tárolt hibákat. Sajnos nekem ezt nem tárolja el, írtam az utolsó zárójelemben is. Gondolom, ha rendes műszert kötnének is rá, attól még az sem hozza elő az el nem mentett hibát :/ De javítsatok, ha tévedek. (Bár tévednék)
2021. febr. 18. 23:20
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Az hogy te mit gondolsz nem jelent semmit.

Kikell olvastatni szakműhelybe.

2021. febr. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
El kell vinni egy hozzáértőhöz.
2021. febr. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem G Astrában (X16SZR) csinálja azt, hogy 100 körüli sebességnél hirtelen és tartósabb gázelvételre kivillan a check engine. Világít egy kis ideig, de aztán kialszik. Eltárolt hibakód nincs. Több szerelő és opeles csoportban is azt mondták, hogy valószínűleg a lambdaszonda a bűnös. Meg azt is mondták, hogy ne foglalkozzak vele, amíg nincs hibakód és nem világít tartósan a check engine.
2021. febr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ös: Az akkor ugyanaz a jelenség, mint nálam. Köszönöm szépen, akkor megnyugodtam, hogy semmi komolyabb baj. Persze, ha már túl sokszor előjön és tartósabb ideig, akkor mindenképp foglalkozok vele.
2021. febr. 19. 11:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
megdöglött a labda szonda
2021. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Érdemes vegyek egy utángyártott lambda szondát hozzá, vagy inkább keressek bontottat s amíg megy addig megy?
2021. febr. 19. 12:05
 9/12 anonim ***** válasza:
unix bárdi ha ők nem tudnak újat szereni akkor senki, akk bontüó
2021. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Opel Astra F XEL 1.6 benzines. Kb. 80 km után sokszor bejelzett a check . Falta a kilométereket. Aztán jöttek a bajok. Elkezdett rángatni a motor. Nem húzott..Ha nyomtam a gázt, visszafogta magát, majd megugrott. Előzés, gyorsulás necces volt ezért. Elkezdtem. Lambdaszonda csere új ... checklámpa még mindig világított néha...30-ért vettem egy bontott motort.... és találtam egy repedt vákumcsövet. Megvolt repedve méghozzá aljas módon alul. Így nem láttam meg előbb, csak mikor már nekimentem, hogy szétkapok mindent rajta... ....gyertyákat kidobáltam.....gyertyakábeleket lecseréltem....motortisztító sprayt fújtam a levegőcsőbe ....EGR szelepet lefújtam tisztító sprayvel....a kábelkötegben a motor mögött baloldalt a földelés felvolt lazulva. Most megszűnt a check lámpa világítani. Ha van kedved, nézzél be egy páleszfőzőbe, vegyél vagy 2dl. tömény foszforsavat! 1400 körül/ liter. A lambdaszondát áztasd bele! Olvastam valahol, hogy a foszforsav oldja a dzsuvát a gyertyáról, lambdaszondáról. Ellehet vele játszadozni nemmondom. Haliiii! :) Hibakód olvasást láttam valahol kitéve 7500 ft.
2021. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!