Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki a hibás az alábbi esetben...

Richards.20 kérdése:

Ki a hibás az alábbi esetben (közúti baleset)?

Figyelt kérdés

Szituáció: Pesti rakpart, párhuzamos haladás. Külső sáv kanyarodik az 5. kerület felé a belső sáv marad a rakparton.

Belső sáv erősen telített(dugó van), szembe forgalom szintén. Külső sáv szellősebb, így jobban is haladnak.


Mondhatni megszokott, hogy az utolsó pillanatban, ahol a külső sáv kanyarodik a szemtelenebbik fajta hirtelen index-szel eléd rántja a kormányt. Ezt történt velem is.

Belső sáv-ban haladtam, s mivel a külső sáv kanyarodásánál fellélegzik a forgalom kezdtem gyorsítani, mire (úgyszint) erősebb gyorsítással rámhúzta a kormányt a balesetben részt vevő másik jármű. Bevallom eszem ágában sem volt beengedni magam elé, nem volt elég hely és amúgy is pofátlanság, konkrétan mellőlem kezdte meg a sávváltást. Vágeredményként a jobb első sárvédőt végighúzta az autómnak ( a bal hátsó sárvédőjével).

Mit gondoltok ilyenkor egyértelműen ő a hibás vagy nem ez az ésszerű válasz?


Megjegyzem; Kiszálltunk, rövid szemügyre vétel után nagygázzal elhajtott. Tettem feljelentést természetesen.



2021. febr. 19. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha hirtelen sávot vált körülnézés nélkül akkor ő a hibás, mivel nem győződött meg arról hogy ezt biztonságosan meg tudja-e tenni. Viszont ha láttad hogy sávot vált és ennek ellenére nem fékeztél időben akkor te is hibás vagy.
2021. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok semmilyen érvet felhozni amellett, hogy te lennél a hibás.
2021. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ő a hibás 100%-ban.

Aki egy adott sávban hajt, annak elsőbbsége van azzal szemben, aki oda át akar váltani.


Beszéltetek egymással, mielőtt elhajtott?

2021. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Fsms ***** válasza:
100%
Ráadásul szerintem a kanyarodásnál pont az ilyen helyzetek elkerülése miatt záróvonal van. Ha arra jársz. Nézz rá.
2021. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Köszönöm mindenkinek.

Az első válaszra reflektálva,kiegészítve a történetet;

Hiretelen kezdett bele a sávváltásban, de volt kb. 5-10 másodperc amikor ment a huzavona alacsony sebességgel " majd én eldöntöm, hogy beengedsz-e" címszóval.Az én autóm orra az övének kb. a felénél volt és folyamatosan húzta rám a kormányt, tehát ha én akkor nyomtam volna egy satuféket, akkor valószínüleg nincs baleset/koccanás. Viszont haladtam tovább, mert eszem ágában sem volt beengedni, őszíntén nem gondoltam volna, hogy teljesen ráhuzza... Természetesen közben folyamatosan nyomtam a dudát. Köznyelven fogalmazva leszorított.


A képzetlen agyamban sok fogalom kavarodik ezért kértem segítséget, elsőbbség nem elsőbbség, kölcsönös előzékenység elve, záróvonal, kanyarodósáv stb.....


@Goldmund73

Egy külföldi rendszámos terepjáróról beszélünk, kiszállt a másik fél megnézte az autóját (ami szintén meg lett húzva) mondtam, hogy ne siessen sehová, látszódott, hogy nem akarja megbeszélni a dolgokat. Bepattant az autóba és elhajtott. Igen, játszhattunk volna később a városban rabló-pandurosdit, de nem éreztem az én felelőségemnek. Az első rendőrségen jelentettem az ügyet.


@ Fsms Igen, biztosan volt záróvonal.

2021. febr. 19. 23:23
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Papíron osztott felelősség lenne, mert nem tettél meg mindent a baleset elkerülése érdekében, de a gyakorlatban százszázalékban ő lenne kihozva hibásnak.


Ha nem lett volna záróvonal, akkor még annyival megnőne a felelősséged, hogy egyáltalán nem fékeztél. Hiszen az hogy neked lightosan fékezni kell , vagy épp levenni a lábadat a gázról, még nem sérti az elsőbbségedet. Persze valószínűleg itt is övé lenne a teljes felelősség a gyakorlatban.

2021. febr. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fsms ***** válasza:
100%

6# ha volt záróvonal akkor nem, mivel a balesetet egy szabálysertés előzte meg. A kérdező nem számíthat arra , hogy a másik tudatosan áthág szabályt.

Ilyen esetben papíron sem osztják.

2021. febr. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2021. febr. 20. 12:41
 9/9 Busman1978 ***** válasza:

Aki sávot váltott, irányt is váltott. Egyértelmű. Nálad max a követési távolság lehet hiba, de a bizalmi elvet figyelembe véve nem kell számítanod agresszív vagy szabálytalan járművezetőre.

A kérdés az, hol és mikor észlelted hogy behúz eléd - távolság és sebesség figyelembe vételével mérlegelendő (szerintem).

2021. márc. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!