Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kanyarodás menete kezdőként?

Kanyarodás menete kezdőként?

Figyelt kérdés
Nem rég tettem le a kreszvizsgám, most volt az 1. alkalmam hogy vezettem oktatóval. Az lenne a kérdésem hogy mi a pl, kanyarodás, elindulás menete: tudom, hogy tükör holttér, de konkrétabban értem. pl. hogy mindkét oldal tükrét és holtterét meg kell-e nézni, vagy csak azt a kettőt, amilyen irányba fordulni fogok

2021. febr. 21. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Érdemes körül nézni minden irányba, de a vezetés tanulás kimondottan gyakorláson alapul, arra ne akarj előre elméletben készülni, viszont, ha kérdésed van, kérdezz is az oktatótól, beszélgess vele, mi az, ami jó, és mi az, ami nem jó a kölönböző helyzetekben
2021. febr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Kiteszed az indexet

fékezel a megfelelő sebességre hogy bevedd a kanyart

visszaváltasz a megfelelő sebességbe ha kell (1-2-3)

Körülnézel

Ha biztonságos, eltekered a kormányt és lekanyarodsz


Nem tudom mi olyan nehéz ezen :D


Arra nézz körül, amerre körül kell nézni. Nincs ilyen, hogy minden szituban ugyan arra kell körülnézni.

2021. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
tekerd a kormányt ott van előtted nem nehéz észrevenni
2021. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1. válaszoló köszi


2. válaszoló nem nehéz nem ez a volt a kérdésem,hanem hogy van e valamilyen kötelezettséged forgalmi vizsgán, de az utolsó mondatoddal megválaszoltad, köszi


3. válaszoló nem ez volt a kérdésem, nem tudom minek kell szemétkedni, nem erre lett kitalálva az oldal

2021. febr. 22. 10:10
 5/13 anonim ***** válasza:

Forgalmi vizsgán elvárás a látványos körülnézés, az kevés, hogy te körülnézel, a vizsgabiztosnak mutatni kell azt, látványos fejfordításokkal.

Nem elég csak oldalra, kötelező hátra is nézni elindulás előtt, illetve sávváltás előtt, kevés csak a tükörbe pillantani.

Ezeket az oktatóval kell megbeszélni a gyakorlások közben, csak úgy lehet begyakorolni, ha úgy csinálod, ha a gyakorlásokon nem nézel hátra, a vizsgán sem fogsz (lehet egyszer eszedbe jut, de négyszer meg nem, és elég egyetlen bukást jelentő hiba is)

2021. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

3: nem szemétkedek de ezek alap készségek ha nem jönnek zsigerből nem érdemes vezetni a félősőknek nem való

de tessék adok választ, irányjelző + tükrök ez a kettő ha megy akkor nincs mibe belekötni. Ja meg ne üsd el a gyalogost.

2021. febr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 6-os válaszoló! A kérdező az 1 (!) gyakorlati órája után tette fel a kérdést, vagyis teljesen az elején tart, mégis miért furcsa, amit kérdez? Az autóvezetés egy kezdő számára tök ismeretlen dolog, miért kéne zsigerből tudnia, hányasban és hogyan kanyorodjon???


Kedves Kérdező! Ahogy többen írták, az oktatótól nyugodtan kérdezz, hisz az a dolga, hogy megtanítson mindenre, amire csak lehetősége van. Az indulásnál a SIKK-es dolgot egyszerű megjegyezni, és el is várják, órán, vizsgán egyaránt (sebességbe teszed, indexelsz, kiengeded a kéziféket, majd körülnézel - belső-külső tükör, holttér).

Kanyarodás általában megoldható 2-esben, persze ha még jobban le kell lassítani vagy meg kell állni (stop tábla, vagy macisajt, ahol épp jönnek, vagy ahhoz, hogy megfelelően kiláss, meg kell állni) akkor értelemszerűen vissza kell váltani 1-esbe.

Nyugi, bele fogsz jönni, kizárólag gyakorlás kérdése. :)


Ja és nem értek azzal egyet, hogy "ne vezessünk elméletben". Több oktató kifejezetten javasolja, az enyém is ezt tette. Nálam és másoknál is segített.

2021. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7 mert ilyen a világ azélrt
2021. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Nem egészen értem, ez a bő válasz mire vonatkozott. :)
2021. febr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a liba fütyijére :D de nagyon elterelődött a téma
2021. febr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!