Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden dízelnek meg van az a...

Minden dízelnek meg van az a tipikus jellegzetes szaga?

Figyelt kérdés
Vagy ez is állapot függő? Az a jellegzetes, már-már kaparó koromszag mindegyik dízel jellemzője?
2021. febr. 23. 00:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Az új autók nem csinálnak ilyet
2021. febr. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Beviz Elek ***** válasza:
33%
Szerencsére nem mindegyik olyan büdös. Van amelyiktől nagyon messzire le kell maradjak mert megfulladok mögötte.
2021. febr. 23. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

a korom még a jobbik.

az újabbaknak van olyan durva kipufogógáza, hogy nem is érzed hogy annyira büdös, meg nem is látszik, egyszerűen csak a tüdőd azt mondja, hogy te itt ugyan nem.veszel levegőt, elkezdesz fulladni

2021. febr. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
A benzinnek sokall erősebb a kipufogó füstje.
2021. febr. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Nekem jelenleg két dízel autóm van. Az egyik egy Euro4-es. Öregecske már, de nem hiszem hogy nagyon rossz állapotban lenne. Múlt héten a Közlekedési Felügyeletnél csont nélkül ment át a műszakin. Ennél ha jár a motor és odahajolok a kipufogóhoz van egy jellegzetes hipóra emlékeztető szaga. Gondolom erre gondolsz. Nem tudtam, hoyg ez "koromszag". Nekem nem kimondottan rossz szag, inkább érdekes. Más dízeleknél is éreztem már ilyet.

Aztán a másik egy Euro6-os. Na annál ha közvetlenül beleszagolok a kipufogóba, se érzek semmit. Nincs ez a hipó szag sem.

A benzineseknek is van egy jellegzetes szaga. Az sem kimondottan büdös, de felismerem. Az olyan aromás, kicsit enyhe szerves oldószerre emlékeztető szag. Ha piros lámpánál állnak benzines autók szélcsendben, sokszor érzem.

2021. febr. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Egyáltalán nem
2021. febr. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Az Eu 5 és Eu 6 dízelek büdösebbek, mint egy jó állapotú Eu 3 vagy 4es dízelmotor. Ha beindítom az Eu 5 dízelt a garázsban, nyitott garázsajtóval, egy fél percig nem bírok bent lenni, mert valami eszméletlen büdös, "savanyú" szag árad belőle, és érzem, hogy azonnal megfulladok, ha nem viszem ki az autót. Nem az a tipikus füstszag. Eu 3nál ilyen nem volt.
2021. febr. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Nekem Euró 3 van és semmi szaga nincs, direkt volt már hogy oda hajoltam és semmit nem éreztem.

Ellenbem a benzin füst nekem csípi a szemem.

Ha akarod kérdező ezt lepontozhatod.

2021. febr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Ja igen, a hideg üzemben dús keverékkek járó benzinmotor szaga is gyilkos.
2021. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Attól ha nem látod, nem érzed, még ott van. Az a legveszélyesebb.
2021. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!