Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alulkormányzottságból lehet...

Alulkormányzottságból lehet driftet csinálni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

BeamNG drive szimulátoron gyakorlom a driftelést. A megindítás, illetve az íven tartás egész jól mennek, viszont ha alulkormányozva veszek be egy kanyart, azt valahogy vagy nem, vagy csak ritkán és nehezen tudom driftté alakítani.


-Ha simán elveszem a gázt és kivárom míg újra tapadnak az első kerekek és megszűnik az alulkormányzás, akkor jellemzően már késő és nem tudom bevenni a kanyart. (pláne nem driftelve, ahogy szeretném)


-Ha adok neki egy kéziféket, akkor kb ugyanaz a hatás, mintha pörögne a hátsó kerék, csúszik a kerék, viszont az alulkormányzásból nem lesz drift. (csak akkor, ha nincs alulkormányzás eleve)


-Ha rúgok egy kuplungot neki, akkor felpörög ugyan a hátsó kerék, de mivel az első kerekeknél nincs tapadás, ezért jellemzően csak tolja méginkább az orrát.


Mit csinálok rosszul? Én arra gondolok, hogy talán túl gyorsan akarom bevenni a kanyart és nem lenne szabad hagynom, hogy az első kerekek elveszítsék a tapadásukat és alulkormányzás legyen.


Másik elméletem, bár még a gyakorlatban nem próbáltam, hogy lehet nem is (vagy nem csak) a sebességgel van baj, hanem ha fékeznék előtte, akkor a súlypont átkerülhetne az autó elejére és hamarabb visszanyernék a tapadásukat az első kerekek, ami után már meg tudnám indítani a driftet (bár mivel az autóban nincs ABS, és ahhoz szoktam, ezért még nehezemre esik megtalálni azt a pontot, ahol a legnagyobbat fékez, de még nem blokkol a kerék, bár egy pályára épített autónál ez sikerült, előbb utóbb itt is kellene, de ha eleve hülyeség ez az elméletem, akkor mind1 is)


Hogy kellene csinálnom?



2021. febr. 23. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
😂🤣
2021. febr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Többször is leírod a választ a saját kérdésedben. Az alulkormányzottság az, amikor az első kerekek elveszítik a tapadást, ezt te is tudod, hisz leírtad. Driftelésnél viszont az első kerekek tapadnak, ezzel is tisztában vagy. Szóval a kettő üti egymást. Ha alulkormányzott az autó, akkor azzal nem lehet driftelni. Persze mint írtad, vissza lehet szerezni a tapadást és utána próbálkozni, viszont az alulkormányzottság miatt elveszíted a lendületet, ráadásul a kanyar nagy részén már túl leszel, szóval sokat nem fogsz tudni alakítani belőle.


Egy szó mint száz, ha driftelni akarsz, de alulkormányzott az autó a bejáraton, akkor az a kanyar kuka, abból nem lesz drift sehogy sem.

2021. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó, ezek szerint driftelésnél is ervényes a "Lassan be, gyorsan ki elv" xD
2021. febr. 23. 15:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Próbálkozz más játékokkal is...vannak drift játékok is, bár azok minősége nem tudom mennyire jó, vagy épp Assetto Corsa nevű szimulátor...drift szempontjából bőven megfelelőnek mondható, Japánok is azzal szokták veretni olykor.
2021. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Assetto Corsa elvileg drift szempontjából valóban még jobban is el lett találva, mint a pályaversenyzés (utóbbiból elvileg az Rfactor 2 élethűbb), bár kétségkívül az egyik legjobb szimulátor az ACC.


Igazából nem a játékkal van baj, mert ez is full szimulátor, hanem a vezetési tudásommal. xD


Még próbáltam azzal is "csalni" hogy leengedem az első kerékből a nyomást kicsit.. hátha "túlfújták" de így is 1.9 baron van, szóval ja, a belépő sebességgel van a baj.

2021. febr. 23. 16:18
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
A bnrümmögési nyálcseppeket ne felejtsd el letörölni a monitorról...
2021. febr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nos a BeamNG nagyon jó játék, de kezdetben egy törést szimuláló program volt 1-2 autóval és kb ennyi....a rajongók miatt lett az ami, látszólag rengeteg hatás éri az autót, de hogy a fizikája milyen...azt meg nem tudom mondani, hogy erre jó-e.
2021. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Milyen nyálcseppeket? xD A férfiak jobban oda vannak az ilyesmikért, bár nyáladzani még őket sem láttam :D


De tény, hogy sokkal jobban oda vagyok az autókért, mint a többi nő na.


Amúgy a legtöbb szimulátor között nekem pont, hogy a BeamNG az ami a leg valóságosabbnak tűnik. Rally autóknál meg a Richard Burns Rally modolva. A Dirt Rally 1.0-át azt elég hamar abbahagytam, mert nagyon árkád feelingje volt az ellenormányzás utáni kiegyenesítéseknél és erre mások is panaszkodtak pont annál a játéknál. (Most nemrég megvettem a Dirt Rally 2.0-át, ez sokkal élethűbbnek hat, csak valamiért a Lancia Fulvia-s rész teljesítése miatt kifagy, pedig megvettem és nem tört.

2021. febr. 23. 17:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyilván nem rossz az biztos...majd sikerül az...próbálj olyat csinálni, ami nem "normális", ahogy eddig nem próbáltad, hátha rájössz valami pluszra! :D

UI: Richard Burns rally valóban a legjobb rally játék!

2021. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaj... Sosem feledem, amikor 9.-ben egyik osztálytársam mesélte nagyba' hogy "odaadta" a 300 lóerős subarut a másik osztálytársamnak. Elkezdi hogy mennyire bénán vezette, meg hogy nem tudott rendesen kormányozni...stb.. Én meg néztem hogy ennek honnan van subaru imprezája... Aztán felvilágosítottak hogy v.mi játékról beszélt.😂
2021. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!