Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » '92 Volvo 460 1.7 - Miért nem...

'92 Volvo 460 1.7 - Miért nem akar indulni? Merre induljak tovább?

Figyelt kérdés

Decemberben vásárolt Volvom januárban elkezdett elgyengülni, nehezen indítani, tiszta sor volt az akkumulátor csere - eladó jelezte! Lecseréltem, hetekig probléma nélkül működött, ugyanakkor gyújtás ráadásakor világított a töltésjelző lámpa, de csak akkor. Körülbelül egy hete reggel nem akart indulni, lassan tekert, úgy, hogy pár nappal előtte a -15 fokban probléma nélkül bedobta. Bebikáztuk, jártam vele egész nap, minden oké. Másnap semmi baj, Párom első köröket meg is tette vele, de 5-6 alkalommal lefulladt 3 méteren. Másnap reggel nem indult, alig tekert. Akkumulátort levettem - feltöltöttem, feszszabályzó ki, látszólag rendben van, kapott egy új Hüco feszszabályzót (Renault 9 alkatrész, passzol az alkatrész), indítás probléma mentes - fel volt töltve az akksi, nem meglepő.


Mértértékek:

Akkumulátor: ~12V

Alapjárat: 13,5-13,8V

Minden fogyasztóval: 11,4V


Nem tetszik, de.. kisimult az alapjárat, nem világít gyújtáskor a töltésjelző. Az elmúlt napokban állt, mindennap átmentem, többször beindítottam, probléma nélkül. Tegnap elhoztam, gondoltam most már nagyjából rendben van, lehet mozgatni. Ma reggel nem indult. Egy jó 10 kilométeres kör után rámértem és alapjáraton mutat 12,4 Voltot.


Merre kellene tovább menjek? Mi lehet még cserés? Szeretném magam megcsinálni, meg akarom ismerni az autót, de nyilván nem fogok olyan szerelésekbe belemenni, ahol nagyobb kárt okozhatok pár ezer forintért.


Válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 25. 06:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapjáraton keveslem a töltő feszültséget. 13.5V felett már jó(nak) mondható, alatta karcsú. Itt indulj el.
2021. febr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Generátor felújítás oldotta meg a problémát véglegesen.
2021. jún. 8. 23:01
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


A foglalkozás elérte a célját.

2021. jún. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#1 Ennek már jó két hónapja, csak gondoltam beírok, ha más is szenvedne ilyen tünettel. :)
2021. jún. 9. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!