Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a manőver tehetett kárt a...

Ez a manőver tehetett kárt a motorba?

Figyelt kérdés

Friss jogsis vagyok, csupán egy hete van meg. Ma voltam vásárolni kocsival és az egyik boltnál olyan a parkoló bejárata, hogy át kell hajtani egy esővíz elvezető csatornán. Az történt, hogy mikor álltam ki vele akkor állóra kellett fékeznem mert jöttek a keresztező útról. A kocsi kereke pont a csatornába állt meg és mikor indultam volna el akkor hirtelen rántott egyet, kivillant pirossal a műszerfal (asszem le is fulladt egy pillanatra) majd ahogy adtam neki egy erőteljes gázt visszarántott a motor és ki tudtam vele hajtani.


Nagyon megijedtem mert szüleimé a kocsi és nem szeretném tönkre tenni. Szerintetek keletkezhetett benne ezzel a manőverrel olyan kár, hogy a legközelebbi indításnál ne induljon be?



2021. febr. 26. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem történt semmi baj vele.

A lefulladás határán voltál valszeg, de amikor erősebb gázt adtál, ki tudott jönni a kocsi.

Ha baja lett volna ettől, már haza se tudtál volna menni vele.

2021. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lett.
2021. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Én is ezzel nyugtattam magam de biztosabb volt ha inkább itt megkérdezem.


Köszönöm, megnyugtattál :)

2021. febr. 26. 15:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fulladt le csak leesett nagyon a fordulatszám és amikor nagy gázt adtál hirtelen felpörgött a motor. Ezzel semmi kárt nem tettél benne ne aggódj :)
2021. febr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pirossal a töltésjelző villant ki, a lefulladás határán már olyan kicsi a fordulatszám, hogy a generátor nem tölt.

Remélhetőleg az olajnyomás jelző nem villant ki mellette, mert azt nem szereti. Ha az kivillan, akkor a csapágyaknál már nincs számottevőolajfilm, fém-a-fémen surlódás van. Mielőtt ettől a kifejezéstől megijednél, minden indítás ilyen állapotból indul.

2021. febr. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha kivillan az olajnyomásjelző, az sem baj.. ha világít folyamatosan az a baj.
2021. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!