Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nipparts fékbetét és tárcsa...

Nipparts fékbetét és tárcsa mennyire számít jónak?

Figyelt kérdés
2007-es Swiftbe szeretnék fékbetétet és tárcsát cserélni. Érdemes Nipparts-ra cserélni a gyárit? Vagy milyet ajánlanátok? Valami minőségit szeretnék beszerelni, de nem vagyok képbe a márkákkal. Talán a Brembo név ismerős.
2021. febr. 27. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nipparts az kb egy dobozoló cég.

A Brembo meg kb román itthon.


Swiftbe amúgy kb szinte teljesen mindegy, nem nagyon üzemel versenytempóban. De mondjuk egy EBC vagy Ferodo nem olyan rossz.

2021. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nipparts olasz cég, bármennyire japánosan hangzik. :-)

Azt mondom, hogy Swiftbe megteszi, nagyjából középkategória.

A Brembo az Brembo, szerintem mindegy, hol gyártják, jó minőség.

Ami még jó ár/értékű: Remsa/Roadhouse (ugyanaz csak más néven).

2021. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, eddigi tapasztalatom alapján autómárkától függetlenül:

ami jó minőség és ha nem érdekel az ár: ATE Ceramic,

ami olcsó, de jó: Zimmermann. TRW-t szokták még ajánlgatni, nekem az nem jött be.

2021. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Swiftbe mindegy, Swiftbe megteszi...

Tény, hogy nem egy Bugatti, de a fék legalább legyen már jó. :D

ATE Ceramic-ot nem láttam Swifthez, összes többi felsorolt gyártmányt láttam. A Remsa le is van nagyon pontozva. A Brembo 32 ezer forint a két első garnitúra. Ákcijó a javából, kérem szépen. Majd ránézek a többire is.

Bár a gyárival se volt probléma, csak 140 ezer km-nél már érdemes kicserélni.

Köszönöm a válaszokat!

2021. febr. 27. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Ceramicot azért írtam elsősorban mert nem porol, nem koszolja össze a felnit. A "sima" ATE is jó minőség, ha olyat találsz. A többivel egyetértek, amit írtál. Azért mert valami nem 5000 lóerő, még nem kell feltétlenül olcsó gagyit felrakni. Én is ATE Ceramicot használok, pedig "csak" egy Astrám van. Igaz leginkább autópályázok vele, ezért nekem is elment az előző garnitúra 130.000km-t, mivel 200 km-t gurulok úgy rendszeresen hogy nem lépek a fékre. Nyilván városi használatnál ez lehetetlen lenne, sokkal gyorsabban kopna.

Nem ismerem Swifthez az alkatrész árakat, de két első tárcsáért + betét garnitúráért manapság 32e Ft szerintem nem sok.

2021. febr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!