Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora hely kell szerintetek...

Mekkora hely kell szerintetek párhuzamos parkolásnál, amivel segítség nélkül be lehet állni?

Figyelt kérdés
Szerintem kocsi hossza +60cm minimum.

2021. febr. 27. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
9 méter
2021. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

Nem a annyira hosszától, hanem a szélességétől függ.

Én bárhová be tudok állni magamtól, csak kiszállni nem tudok. Ilyenkor rükverc, s keresek másik helyet.

2021. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
2: parhuzamos parkolásról van szó!! :-)
2021. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

60 centi nagyjából elég. Nem csak beállni kell a hely, hanem arra is tekintettel kell lenni, az előtted, mögötted lévő autó ki tudjon állni. Vannak, akik alig hagynak helyet maguk mögött, előtt.

Te szépen beállsz két kocsi közé, nagyjából középen, de az előtted álló előtt lévő mondjuk csak 10 centit hagyott. Nem biztos, hogy ki tudja varázsolni a autóját. Ugyanez igaz a mögötted lévőre is.

2021. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít segítségnek? Tolatóradar/kamera ér?

Mindenféle segítség nélkül én ilyen autó hossza + 1 métert mondanék ahová kényelmesen be tudok állni.

2021. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
az enyémben nincs radar/kamera, szóval csak a mellettem ülőtől kérhetek segítséget, hogy szálljon ki. múltkor belvárosban is kellett, előttem, mögöttem 20-20cm... És az a vicc, hogy jól alászedtem, minden, csak magamtól nem mertem volna beállni oda, mert semmit nem látni jóformán.
2021. febr. 27. 14:34
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

#3

A párhuzamos parkolást én másként értelmeztem.

Szóval két kocsi közé biztonságosan 1 méter, kinlódással kb.30-40 cm., de ezt többnyire nem erőltetem.

2021. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Párhuzamos parkolás csak egyféleképpen értelmezhető.

Az az út széli, a forgalmi sávval azonos irányú várakozás.

2021. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Autófüggő - attól függ mennyire fordul ki a kormányzott kerék (ld. fordulási sugár), illetve attól, milyen távol vannak a kerekek az autó 2 végétől (elsősorban a kormányzott).És persze függ valamennyire az autó szélességétől is, de abban nincs olyan sok variáció.
2021. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hülye kérdés, hátsókerék meghajtású/összkerekes autóval könnyebb vagy nehezebb párhuzamosan parkolni? Vagy ugyan olyan?
2021. febr. 27. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!