Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 2.0 CRTDI vagy BMW 6...

Audi A4 2.0 CRTDI vagy BMW 6 hengeres benzines (E60)?

Figyelt kérdés
Napi többszöri kisebb távokra (4x15km), melyik lenne az ideálisabb? Ezek a CRTDI dízel motorok jók lennének ilyen használatra?

2021. febr. 27. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennyi használatra szerintem inkább benzinest ezekből.
2021. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is afelé hajlok inkább, néha lennének hosszabb (50-100km-es) távok, de az ritka, inkább az agglomerációban mozgok ide-oda, nem kifejezetten városban lámpától lámpáig.
2021. febr. 27. 16:09
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Nekem E61 van, de nagyon beteges az E39 után. Nem tudom, az egész széria ilyen-e, de amikor az E61-en lerohad valami, akkor veszem a e39-et a garázsból.


Bár nem 6 hengeres, de szerintem a motor mindegy is, mert talán a motor az egyetlen aminek nem volt komolyabb baja 240 ezerig. A többi mind búcsús minőség.

2021. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vállalható, de szerintem is feles a dízel ekkora távra. Bajuk inkább a korból adódóan lehet.
2021. febr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen használatra benzines leginkább.

De ha nagyon dízelt akarsz, akkor A4, 100.000 km-enként kicseréled az ERG-t és kész.

2021. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kipróbálnám már a dízelt is, mert sose volt még, és ezeknek a CRTDI motoroknak elvileg nagy bajuknak nem kéne hogy legyen ilyen használatra se: Pest környékén járkálok ide-oda a városokba, falukba, nem autópályán csak országúton, persze fele arányba meg lakott területen belül 50-60 kmh-val...
2021. febr. 28. 09:39
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 mi a brant az az "ERG"...?


Ja csak annyi hogy kicseréli az EGR-t... 100 ezer km alatt, ilyen használat mellett kellesz ott mást is bőven...

2021. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Akkor szólok a kocsimnak, hogy elfelejtette más is elokádni magát benne :D


#5

2021. márc. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!