Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra K dízel vélemény?

Astra K dízel vélemény?

Figyelt kérdés
Kérdésem lenne. Hallottam, hogy az összes dízel K astra lánca csörög. Meg hogy hiába cserélik ki a láncot több 100ezer forintért, az utan is kis idővel csörögni fog. Igaz ez? Vagy a benzinesnek is csörög? Azt is hallottam, hogy valamelyik dizelnek a váltó oldalán van a vezérlés, és azért is drágább a lánc csere. Melyik motorkodúnal van ez? Meg minden vélemény érdekel a dízel astra k autóról.
2021. febr. 28. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen autóm van, most múlt 3 éves. K Astrából az újabb 3 hengeres 1.5-ös dízelt leszámítva (ezzel sok tapasztalat még nincs, hiszen csak egy éve van gyártásban), csak 1.6-os van. És mindegyik 1.6-osnak a váltó oldalon van a vezérlése változattól függetlenül. Azért drága mulatság a csere, mert le kell venni a váltót, kuplungot, lendkereket. Ezután a szelepfedelet, ehhez az injektorokat. Továbbá le kell venni az olajteknőt is. Visszarakásnál pedig nem illik a régi tömítéseket, régi hűtővizet, régi olajat visszatölteni. Tehát a munkadíjon kívül nagyon sok a járulások sallang, ami megnyomja az árat. Persze a gyári készlet önmagában is 100e Ft fölött van. Vagy a motort is ki lehet venni ez a másik megoldás, de az sem sokkal kevésbé macerás.

Én már túl vagyok a cserén, nekem még garanciában cserélték. Ezt leszámítva nincs bajom az autóval. Talán csak a led-mátrix fényszóró ami a másik szopás, de ez motortól független. Egyébként fürge autó, jól fogyaszt, kényelmes, nagyon jól le van hangszigetelve az utasrét, az anyaghasználatra sem lehet panasz, jó a minőségérzet benne.

2021. febr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Es mennyi időnként kell a láncot cserélni? Igaz az, hogy hiába cserélik ki, kis idő után megint csörögni fog? Kb mennyi lenne a csere mindennel együtt, ha nem márkaszervízben csinálják meg?
2021. febr. 28. 13:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy éve cserélték nekem, még nem zörög. Szervizben kérdeztem, ott azt mondták, hogy a cserélt láncokkal nem szokott gond lenni és az új gyári szettnek már kicsit más volt a kialakítása, mint az eredetinek.

Hogy mennyit fog kibírni, így nem tudom.

Nem márkaszervizes árat szintén nem tudom, mivel nálam garanciális volt a dolog, nem kellett érte fizetnem a márkaszervizben sem.

2021. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!