Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja a kuplung pedál...

Mi okozhatja a kuplung pedál nyöszörgő hangját?

Figyelt kérdés

suzuki ignis kuplung pedálja nyöszörgő hangot ad benyomáskor, és felengedéskor is.

Tavaly volt már emiatt szervízban, akkor ott azt mondták hogy a pedál perseje adja a hangot, bekenték vagy fújták valamivel és utána jó lett.

Most megint nyöszörög, kicsit nehezebb is nyomni, mi a túró lehet vele?

Már arra is gondoltam hogy esetlega bowden vagy maga a kuplung a lúdas(tavaj a szerelőm azt mondta hogy a kuplung jó, megfelelő helyen fog stb...)


Űltem másik ugyanilyen ignisben, abban csendes és könnyed a kuplungpedál.


Most akkor nálam mi lehet a gond?

Nem tudom elhunni hogy akkor most pár havonta kellene kenni a pedál tengelyét.

Ötleteket várok mia nyavaja leheta baj a kuplungommal?!



#Suzuki #kuplung #Suzuki Ignis #nyöszörgő kuplung
2021. márc. 2. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Kuplungbowden is okozhatja, pár ezer forintért esetleg érdemes kicserélni, Ignisben 4-5 évenként egyébként is cserés (sajátban ennyi időnként csere).
2021. márc. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én kinyomó csapágyra gyanakszom. Ebben az esetben a teljes kuplungcsere javasolt.
2021. márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sanszos a tányérrugó is
2021. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2 esnek


Nema kuplung mega váltó adja a hangot, hanem a pedál mikor mozog


A kinyomó csapágy akkor ad hangot ha benyomod a kuplungot és ugy megtartod, akkor a váltó felől halani a búgó hangot



a pedál mozgásakor van csak hang...

2021. márc. 2. 11:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor az még a szerencsésebb eset, ha nem a kuplungszerkezet a gázos, hanem a pedálmechanika. Sanszos akkor, hogy csak egy errős löket WD40 kell az ott mozgó alkatrészekhez :D
2021. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt leginkább agyonzsírozni kellett volna, nem befújkálni.

Úgy esélyes, hogy legközelebb 10 év múlva fog megint nyöszörögni.

Ha meg nehéz nyomni a kuplungot, valószínű már régi, lassan csereérett a komplett szett.

2021. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem értem a 2-es válaszom miért teljesen lepontozva. Ha kemény a kuplung, akkor cserélni kell, akár tetszik ez valakinek, akár nem, kopóalkatrész.
2021. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!