Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek? Itt vagyok a...

Mit tegyek? Itt vagyok a pusztaságba nem tudok segítséget kérni. Nincs a kártyámon pénz hogy hívjak egy autómentőt. Ha emailt írok egy autómentőnek eltelik 2 óra mire reagálnak ha reagálnak.....

Figyelt kérdés

Egy cigánytól megvettem egy 400-as 4 ütemű robogót tökéletes állapotban. Tényleg szép állapotban van, motorikusan is jó. Pöcc röff indul. Papírjával adásvételivel adta.


Hazafele tartottam amikor hívott az eladó azzal kapcsolatban hogy a 10 éves gyereke a tudta nélkül kb: 100 ml vagy több domestost (töményt beleöntött) a 4t olaj közé. Az olaj mennyiség kb 5-8 dl közé tehető. Az eladó nem is tudott róla a 10 éves fia nyőgte ki az apjának hogy mit tett de addigra mentem vele minimum 5 km-et. Persze az apja elvileg a fiát jól elverte.... Természetesen az apát nem hibáztatom illetve egy 10 éves gyereket sem lehet felelősségre vonni mivel egy 10 éves gyerek azt se tudja mit cselekszik. Jelenleg kb 5 km tettem meg idáig nincsen probléma. Viszont ott vagyok ahol a madár se jár. Se egy kocsi, se egy motoros se senki. Mobilnetem van viszont ismerőseim nem érnek rá. Küldtem emailt automentőknek de csesznek válaszolni. A kártyámon meg nincsen fedezet. Most jó nagy sz rban vagyok. A kérdésem az volna felétek, hogy szerintetek így érdemes tovább haladni? (Hülye kérdés, ha érdemes ha nem muszáj lesz)... Vagy tönkre vágja a motrot?


Idáig még nem jelentkezett a probléma.

Vagy ha ennyi domestos benne van akkor még nincsen probléma hazáig?



Hülye voltam hogy amikor a cigány hívott mondhattam volna neki hogy hívjon nekem egy autómentőt mert nincs pénz a kártyámon. De sajnos megfeledkeztem róla. Viszont elmondta hogy ha probléma lesz a motorral, kártalanít (megjavítatja)....


Szerintetek ennyi anyagtól milyen kárt okozhat a motornak?


A rasszizmust kiméljétek, nem a származáson van a legnagyobb hangsúly. Senki nem jár erre. Jelenleg az se tudom hol vagyok. Írtam az ismerősnek, hogy hívjon automentőt, de pontos kordinátát kér az autómentő, amit nem tudok mert nincs telepítve térkép. Letölteni meg nem tudok mert nem sok a netem.


Mi legyen? Ennyi domestostól lesz baja vagy nem?


Hozzértő szakik írjatok!



2021. márc. 2. 15:44
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
82%
Hát öcsém legközelebb majd meggondolod hogy veszel - e cigánytól bármit is. 😅😅
2021. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a válaszodat te proli! Jelenleg nem az a lényeg hogy ki cigány és ki nem! Nem származástól függ! Ismerem a családot rendes dolgos emberek. Nem az eladó rakta bele szánt szándékkal hanem a 10 éves fia. Egy 10 éves gyereket meg hogyan lehet felelősségre vonni? Nincs felelősség tudata, és nem is lehet felelősségre vonni. Apjától bizonyára megkapta a magáét az elég nagy felelősségre vonás. Légyszíves ne! Hagyjuk ezt a származásos témát, hanyagoljuk!. Nem ezen van a hangsúly! A hangsúly azon van inkább, hogy benne van a maró idegen anyag, lesz - e bármi baja? Ha igen mi? Milyen kárt okoz ha okoz? Ki dolgozza a motor? Tudsz válaszolni rá kedves #1??? Ha igen kérlek ezzel kapcsolatban oszd az észt. Ha nem tudsz, akkor minek vagy itt te IQ Bajnok fotel harcos????

Tény hogy pontosan nem tudni mennyi anyag kerülhetett bele, de kb 100-200 ml közé tehető..... Tudod nekem még haza is kéne jutnom valahogy! Csak nem tudom hogy mi történik akkor ha tovább közlekedek vele. Már pedig muszáj lesz így mennem vele, mert különben várhatok reggelig amig valaki erre nem camog, ha camog.

2021. márc. 2. 15:45
 3/33 A kérdező kommentje:
Bocs javítok: Várhatok reggelig amig valaki erre nem camog, ha camog. Azt arra írtam hogy a kutya se jár erre mert földes útszakasz.....
2021. márc. 2. 15:47
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

"Írtam az ismerősnek, hogy hívjon automentőt, de pontos kordinátát kér az autómentő, amit nem tudok mert nincs telepítve térkép."


Ha csak ezen múlik, sima böngészőben megnyitod a google maps-ot, engedélyezed a lokációt, mutatni fogja hol vagy.

2021. márc. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%
És mennyit kellene még megtenned vele hazáig?
2021. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Mit nem lehet felfogni hogy alig van netem? 50 mb. Mire betölti le is megy. Aztán mit érek el vele? Semmit.


LESZ - E BAJA VAGY NEM? JELENLEG MÉG 10 KM KÉNE UTAZNOM.

2021. márc. 2. 15:52
 7/33 A kérdező kommentje:
#5 kb 10-15 km.
2021. márc. 2. 15:52
 8/33 A kérdező kommentje:
Jelenleg 5 km tettem meg, idáig nem történt vele semmi gond. Ha idáig nem történt, ezután sem lesz gond?
2021. márc. 2. 15:53
 9/33 anonim ***** válasza:
92%

Ha ennyire fosol akkor told, 3 óra alatt megvan a 10km.

Az autómentő is minimum 20e forintot kérne el... én inkább tolnám 3 órát mint sem kipengessek 20-30e forintot.


Amúgy szerintem ennyitől nem lesz baja.

2021. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Ez meg a másik. Ha ideérne egy automentő miből fizetem ki? Elment a pénzem motor vásárlásra.


A motor 120 kg, ha ezt valaki 10-15 km -en keresztül eltudja tolni hazáig, minden elismerésem.

2021. márc. 2. 15:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!