Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az én helyemben mit tennétek?

Az én helyemben mit tennétek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy Seat Leon 1m 2004 16V 1.6. Télen egyáltalán nem szoktam használni és év közben is 6-7 ezer km-t megyek vele maximum. Amióta megvan mindig minden évben cseréltem az olajat és a szűrőket, de elgondolkodtam, hogy ha nem is megyek túl sokat vele, akkor mégis 2 évente elég lenne e? Tudom, hogy nem teszek rosszat ha évente friss olaj és szűrő van benne, csak gondoltam megkerdezem a véleményeket. Valamint, ahogy említettem 4 hónapot nem használom kb évente, mielőtt elrakom pihenni szükséges lenne csinálnom valamit, hogy kevésbé károsodjon, s esetleg kellene figyeljek valamire amikor 4 hónap után megint használni kezdem? Valamint, szerintetek az árt többet, ha 4 hónapig egyáltalán nem használom, vagy, hogy télen is ki van téve a honak, sonak? (4 hónapig) fedett garázsban van). Köszönöm szépen! :)

2021. márc. 3. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az olajra és szűrőre nem véletlen van 10000 km vagy 1 év csereperiódus. Nehogymár évente 15 ezer ft hátbavágjon...
2021. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan ahogy #1 mondja. Egy, aki egy olajcserét nem hajlandó egy egész évben az autójára szánni, annak ne legyen autója. Kettő, a csereperiódus 1 év, nem tudom miért gondolod azt, hogy te mentesülsz ez alól. Sőt jobbat mondok: aki kicsit is ért hozzá, az sokszor még a gyári periódust sem várja meg. Az enyémnek például a gyári előírás a 15 ezer kilométer vagy 1 év (mint a legtöbb autónak), viszont nálam ez szigorúan 10e kilométer, vagy FÉL év. Nem mondom, hogy a csereperiódus kivárása olyan vészesen rontana a motor élettartamán, de minél szofisztikáltabb/modernebb autód van, annál inkább érvényes az aranyszabály, miszerint az autó százszor meghálálja a friss jó minőségű olajat és a törődést.
2021. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem megterhelő évente egyszer elvinni olajcserére. Egyébként meg télen is lehet használni, nem árt neki a hó, amikor tervezik az autókat, számításba veszik, hogy hatással lesz rájuk az időjárás.
2021. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha keveset használod, akkor pont, hogy fontos a gyakoribb olajcsere. Gondolom az évi 6-7e km nem 10db 6-700km-es útból jön össze...
2021. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

olajat évente vagy 10e km.

olajszűrő potom összeg így olajjal együtt mehet.


Viszont ha ennyire spórolni akarsz akkor a légszűrőn és a pollenszűrőn tudsz spórolni, hogy ha csak 10.000-ként cseréled.


Én a gázolajszűrőn "spórolok". Totál felesleges 10e km-enként cserélni. Még az új autóknál is valami 30-40e van megadva.

Így csak minden második olajcserénél cserélem.

Spórolok 4 doboz sört :D

2021. márc. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, sracokra hallgass!
2021. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!