Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belemennétek ilyen alkuba...

Belemennétek ilyen alkuba motorkerékpár eladás esetén?

Figyelt kérdés

Hétvégén tettem fel hirdetést a motoromról (GS500), és csak ma délelőtt hívott az első érdeklődő. El is jött és kipróbálta. Állitólag tetszik neki, de csak úgy hajlandó megvenni, ha előtte kölcsönadom egy hétvégére, hogy alapsabban átnézze. Ezidőre megelőlegezi a vételárat, amit vissza kell adnom, ha mégsem kell neki.

Szokás ilyesmit csinálni?

Mi van akkor, ha két nap alatt beleteker 1000kilómétert nyélgázon, aztán aztmondja, hogy mégsem kell neki?



2021. márc. 3. 20:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem menj bele. Vissza fogja adni, ingyen tesztpilótát játszik.
2021. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mi van ha balesetezik vele, bemérik akár többször is gyorshajtásra, satöbbi satöbbi? Gondolom rendszámos, a büntetést te kapod ugye tudod...?
2021. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Idegennek kizárt. Még kölcsönadási szerződéssel sem.


Ha jó a moci el fogják vinni, nyugi.

2021. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, rendszámos. Ezt el is felejtettem, hogy akár birságot is gyűjthet nekem.

Azt mondja, hogy motorkerékpár vásárlás esetén ez bevett szokás, mindenki így csinálja.

Bár az már gyanús volt mikor ecsetelte, hogy ő mekkora ász motoros, és hogy hayabusája is volt...az ilyennek mire kellhet a gs500?

2021. márc. 3. 20:46
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, kamu. Miben más egy motor egy autónál? Autót szokás kölcsönadni napokra vásárlás előtt? De mondd azt neki, hogy kölcsönadási szerződés, és +10.000 / nap minden próba. Vagy amennyit akarsz.
2021. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék bele. Lenyúlhatja, összetörheti, vagy ahogy előttem írták szimplán csak tesztpilótáskodik vele.
2021. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj bele, ingyen akarja kikölcsönözni.

Mondd meg neki, hogy szerelővel megnézetheti (legyél ott és nyilván ő fizesse), ha akarja, de ennél többre ne számítson.


Mulatságos kis történet a témában: Az egyik barátom egyszer árulni kezdte azt a sportkocsiját, ami Magyarországon igazi ritkaság. Olyan sokan akarták (csak) kipróbálni, hogy egy idő után azt mondta az embereknek, hogy a szerelőhöz elviszi szívesen (a vevő számlájára), de a tesztelgetése az autónak 10.000 Ft előre. Ha bajt, hibát észlel a vevőjelölt, visszaadja a pénzt. Ha nem észlel és megveszi, akkor beleszámít a vételárba. Ilyen feltételekkel a legközelebbi tényleges kipróbáló el is vitte a kocsit (nyilván csak a komoly érdeklődőnek éri meg így a dolog), azok, akik csak rallizgatni akartak, kiestek.

2021. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Lol, ezhülye :D


Írjatok kölcsönadási/bérbeadási szerződést napi 50 ezer forintos díjjal max 100 km/nap, ahol a vételár a kaució.


Miben fogadunk, hogy úgy már nem fog belemenni.

2021. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja és persze legyen benne a szerződésben, hogy bármilyen kárért ő a felelős 100%-ban anyagilag.

De így nyilván nem fog belemenni.


Még életemben nem hallottam ilyet, ez teljesen el van tévedve, megsütötte a nap.

2021. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Most képzeld el, hogy visszahozza sérülten és azt mondja, hogy nem tetszik neki, kéri vissza a pénzt. Te meg mutogatod, hogy de mi ez a horpadás??? Ő meg állítja, hogy az már olyan volt. És mivel leírtátok, hogy visszakapja a pénzt, ha meggondolja magát, hát visszafizeted. Ő meg túrázgatott kicsit egy ingyenmocival, az se baj, hogy lekoccolta kicsit.

Ha nekem azt mondaná ebben a helyzetben valaki, hogy "mindenki így csinálja", azt mondanám, hogy akkor menjen és vegye meg mindenki más motorját ilyen feltételekkel.

Ha autót vesz valaki, akkor is elviheti egy hétvégére a döntés előtt? Francokat. Tesztvezetés után állapotfelmérés a szervizben, adásvétel és viszontlátásra.

Te így hoztad ki a motort a szalonból?

2021. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!