Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok buta vagy a...

Csak én vagyok buta vagy a fizikai kémia tényleg valami értelmezhetetlen tárgy?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem értek belőle semmit attól félek bukás lesz belőle
2021. márc. 4. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A mondatod első része helytálló. :-D
2021. márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Csak simán lusta vagy. A közép iskolás tanyag nem jelenthet kihivást ha pl képesvoltál megtanulni írni.
2021. márc. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem értelmezhetetlenek, de eléggé más jellegűek azokhoz a tárgyakhoz képest, amikhez a tanuló a fiatalabb éveiben szokott. Száraz és egyúttal elvont, nehezen megfogható, és segítség nélkül könnyen információk kusza halmazává válik. (a tanár és a diák részéről egyaránt odafigyelést igényel, hogy ne így legyen)
2021. márc. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Van valami jo online jegyzet amibol tanulhatok? A tanar jegyzete semmi csak 30 oldalnyi egyenlet levezetes...
2021. márc. 5. 00:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy buta, hanem másmilyen beállítottságú vagy. Nem kell mindenkinek mindenhez értenie, sokfélék vagyunk, és mindenkinek másmilyen készségei vannak. Te miben vagy jó? Nyelvek, irodalom, esetleg művészet, sport, zene stb.? Arra koncentrálj, amiben jó vagy. 15 éve érettségiztem, és ez idő alatt soha egyetlen egyszer sem kérték számon rajtam, hogy miért nem voltak jobb jegyeim xy tantárgyból. A bizonyítványom el van ásva valami dobozban a padláson, soha egyetlen egyszer sem volt rá szükség.
2021. márc. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk inkább úgy, hogy nem vagy fogékony a szépségére.

Mondjuk a tanulás kategóriát sem találtad.

2021. márc. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem találtad meg a szépségeit. Amíg valaki nem találja meg egy valaminek a szépségét,addig ez a valaki nem is fogja nagy eséllyel érteni a ezt a valamit.
2021. márc. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A tanáron sok múlik.

Ha csak ledarál egy rakás képletet és levezetést, akkor az egy átlag gyereknek túl absztrakt és megfoghatatlan lesz és nem fogják érteni. A szorgalmasabb diák memoriterként bemagolja a képleteket és típusfeladatokat, a lustább még erre sem hajlandó, így rossz jegyet kap és utálni fogja a tantárgyat.

2021. márc. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

valamiért úgy gondolom vannak akik azt hiszik a fizikai kémia alatt a középsülis vagy ált. iskolás fizika + kémia órákra gondolok


fizkém egy tudományterület amit Mo-n egyetemen tanítanak természettudományos érdeklődésű diákoknak... tehát engem érdekel, van motiváció de egyszerűen a betűk mögött nem látom az értelmet

2021. márc. 5. 09:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem se volt a kedvenc tárgyam, de túl lehet rajta lenni. A fizkém I. tele volt képletekkel, levezetésekkel, nem értettem belőle egy szót se, ráadásul deriválni és integrálni se tudok, úgyhogy bemagoltam, amit csak tudtam. Az első vizsgán a beugró nem sikerült, a másodikon épphogy meglett, és kihúztam azt a tételt, amit a legjobban tudtam, és szinte csak mese. A fizkém II. kicsit szokatlan volt, mert nem kellett levezetéseket megtanulni, az volt a lényeg, hogy érti-e az ember, nem az, hogy meg tudja-e jegyezni, amit kell. Azért furcsa, mert ez lenne a természetes, de mégis ez volt az első ilyen gondolkodású tanár, akivel találkoztam. Ez már érdekesebb volt, meg értettem is a nagy részét, a tanár is rendes volt, mert 3 beugró kérdés után mondott egy jegyet, úgyhogy még tételt se kellett húzni. Itt vannak a videói, szerintem hasznosak: https://www.youtube.com/playlist?list=PLLMuosfjfIzvvhFOgqivX..

Úgyhogy elég sok ilyen tárgyam volt, aminél el se tudtam képzelni, hogy hogyan fogom én ezt teljesíteni, de minden meglett, kellett hozzá szerencse is, meg az online oktatás:D, de hogyha még érdekel is, akkor nem lehetetlen semmi:)

2021. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!